2013.01.24, Bergensliga Spring 2013 nr 3

Fra Puckwiki
Hopp til: navigasjon, søk

Bergensliga Spring 2013 #3 24.1.2013

Tabell Gruppespill 1


Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 12 9 2 1 43 21 22 20
2. Trond Gangsoy, BSI Bordhockey 12 9 0 3 49 23 26 18
3. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 12 8 2 2 38 18 20 18
4. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 12 6 5 1 37 20 17 17
5. Ewoud van Veen, Bizarro 12 8 1 3 45 21 24 17
6. Hans Chrisian Lonne, Judasgeitene 12 6 2 4 31 30 1 14
7. Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers 12 6 2 4 35 25 10 14
8. Fredrik Torkildsen, Judasgeitene 12 5 1 6 23 30 -7 11
9. Darko Mrdalj, Judasgeitene 12 3 3 6 28 32 -4 9
10. Magnus Stendal, Minde Muthapuckers 12 4 0 8 23 52 -29 8
11. Endre Vestbo, Judasgeitene 12 2 2 8 18 34 -16 6
12. Henning Tvedten, BHK Graaveir 12 1 0 11 11 52 -41 2
13. Bejnamin Overaas, BHK Graaveir 12 0 2 10 19 42 -23 2


Resultater Gruppespill 1


Espen Eidsnes - Hans Chrisian Lonne 4-1

Espen Eidsnes - Magnus Stendal 5-1

Espen Eidsnes - Bejnamin Overaas 6-3

Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 4-1

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 1-1

Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 4-2

Espen Eidsnes - Endre Vestbo 2-1

Espen Eidsnes - Henning Tvedten 7-1

Espen Eidsnes - Ewoud van Veen 1-2

Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 1-1

Espen Eidsnes - Fredrik Torkildsen 2-0

Espen Eidsnes - Trond Gangsoy 1-4


Darko Mrdalj - Henning Tvedten 3-0

Darko Mrdalj - Ewoud van Veen 2-4

Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 3-3

Darko Mrdalj - Fredrik Torkildsen 2-3

Darko Mrdalj - Trond Gangsoy 2-4

Darko Mrdalj - Espen Eidsnes 2-4

Darko Mrdalj - Hans Chrisian Lonne 1-1

Darko Mrdalj - Magnus Stendal 5-1

Darko Mrdalj - Bejnamin Overaas 2-2

Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 1-5

Darko Mrdalj - Arne Johannes Holmin 1-4

Darko Mrdalj - Endre Vestbo 4-1


Trond Gangsoy - Magnus Stendal 8-1

Trond Gangsoy - Bejnamin Overaas 5-1

Trond Gangsoy - Svein Arne Fure 5-3

Trond Gangsoy - Arne Johannes Holmin 1-3

Trond Gangsoy - Darko Mrdalj 4-2

Trond Gangsoy - Endre Vestbo 5-1

Trond Gangsoy - Henning Tvedten 4-0

Trond Gangsoy - Ewoud van Veen 4-0

Trond Gangsoy - Vegard Flatoy 2-5

Trond Gangsoy - Fredrik Torkildsen 2-3

Trond Gangsoy - Espen Eidsnes 4-1

Trond Gangsoy - Hans Chrisian Lonne 5-3


Arne Johannes Holmin - Ewoud van Veen 2-0

Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 4-2

Arne Johannes Holmin - Fredrik Torkildsen 4-2

Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 3-1

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 1-1

Arne Johannes Holmin - Hans Chrisian Lonne 4-2

Arne Johannes Holmin - Magnus Stendal 3-4

Arne Johannes Holmin - Bejnamin Overaas 4-2

Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 5-2

Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 4-1

Arne Johannes Holmin - Endre Vestbo 2-2

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 7-2


Fredrik Torkildsen - Bejnamin Overaas 2-2

Fredrik Torkildsen - Svein Arne Fure 1-6

Fredrik Torkildsen - Arne Johannes Holmin 2-4

Fredrik Torkildsen - Darko Mrdalj 3-2

Fredrik Torkildsen - Endre Vestbo 3-0

Fredrik Torkildsen - Henning Tvedten 3-1

Fredrik Torkildsen - Ewoud van Veen 0-3

Fredrik Torkildsen - Vegard Flatoy 1-2

Fredrik Torkildsen - Trond Gangsoy 3-2

Fredrik Torkildsen - Espen Eidsnes 0-2

Fredrik Torkildsen - Hans Chrisian Lonne 1-3

Fredrik Torkildsen - Magnus Stendal 4-3


Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 1-1

Svein Arne Fure - Fredrik Torkildsen 6-1

Svein Arne Fure - Trond Gangsoy 3-5

Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 1-4

Svein Arne Fure - Hans Chrisian Lonne 1-3

Svein Arne Fure - Magnus Stendal 2-1

Svein Arne Fure - Bejnamin Overaas 4-0

Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 2-5

Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 5-1

Svein Arne Fure - Endre Vestbo 3-1

Svein Arne Fure - Henning Tvedten 4-0

Svein Arne Fure - Ewoud van Veen 3-3


Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 1-1

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 2-4

Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 3-3

Vegard Flatoy - Endre Vestbo 2-2

Vegard Flatoy - Henning Tvedten 6-0

Vegard Flatoy - Ewoud van Veen 5-2

Vegard Flatoy - Fredrik Torkildsen 2-1

Vegard Flatoy - Trond Gangsoy 5-2

Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 1-1

Vegard Flatoy - Hans Chrisian Lonne 2-2

Vegard Flatoy - Magnus Stendal 5-0

Vegard Flatoy - Bejnamin Overaas 3-2


Bejnamin Overaas - Fredrik Torkildsen 2-2

Bejnamin Overaas - Trond Gangsoy 1-5

Bejnamin Overaas - Espen Eidsnes 3-6

Bejnamin Overaas - Hans Chrisian Lonne 2-4

Bejnamin Overaas - Magnus Stendal 1-3

Bejnamin Overaas - Svein Arne Fure 0-4

Bejnamin Overaas - Arne Johannes Holmin 2-4

Bejnamin Overaas - Darko Mrdalj 2-2

Bejnamin Overaas - Endre Vestbo 1-2

Bejnamin Overaas - Henning Tvedten 2-3

Bejnamin Overaas - Ewoud van Veen 1-4

Bejnamin Overaas - Vegard Flatoy 2-3


Ewoud van Veen - Arne Johannes Holmin 0-2

Ewoud van Veen - Darko Mrdalj 4-2

Ewoud van Veen - Endre Vestbo 4-1

Ewoud van Veen - Henning Tvedten 7-1

Ewoud van Veen - Vegard Flatoy 2-5

Ewoud van Veen - Fredrik Torkildsen 3-0

Ewoud van Veen - Trond Gangsoy 0-4

Ewoud van Veen - Espen Eidsnes 2-1

Ewoud van Veen - Hans Chrisian Lonne 6-1

Ewoud van Veen - Magnus Stendal 10-0

Ewoud van Veen - Bejnamin Overaas 4-1

Ewoud van Veen - Svein Arne Fure 3-3


Magnus Stendal - Trond Gangsoy 1-8

Magnus Stendal - Espen Eidsnes 1-5

Magnus Stendal - Hans Chrisian Lonne 2-5

Magnus Stendal - Bejnamin Overaas 3-1

Magnus Stendal - Svein Arne Fure 1-2

Magnus Stendal - Arne Johannes Holmin 4-3

Magnus Stendal - Darko Mrdalj 1-5

Magnus Stendal - Endre Vestbo 4-3

Magnus Stendal - Henning Tvedten 3-1

Magnus Stendal - Ewoud van Veen 0-10

Magnus Stendal - Vegard Flatoy 0-5

Magnus Stendal - Fredrik Torkildsen 3-4


Henning Tvedten - Darko Mrdalj 0-3

Henning Tvedten - Endre Vestbo 1-3

Henning Tvedten - Ewoud van Veen 1-7

Henning Tvedten - Vegard Flatoy 0-6

Henning Tvedten - Fredrik Torkildsen 1-3

Henning Tvedten - Trond Gangsoy 0-4

Henning Tvedten - Espen Eidsnes 1-7

Henning Tvedten - Hans Chrisian Lonne 1-3

Henning Tvedten - Magnus Stendal 1-3

Henning Tvedten - Bejnamin Overaas 3-2

Henning Tvedten - Svein Arne Fure 0-4

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 2-7


Hans Chrisian Lonne - Espen Eidsnes 1-4

Hans Chrisian Lonne - Magnus Stendal 5-2

Hans Chrisian Lonne - Bejnamin Overaas 4-2

Hans Chrisian Lonne - Svein Arne Fure 3-1

Hans Chrisian Lonne - Arne Johannes Holmin 2-4

Hans Chrisian Lonne - Darko Mrdalj 1-1

Hans Chrisian Lonne - Endre Vestbo 3-1

Hans Chrisian Lonne - Henning Tvedten 3-1

Hans Chrisian Lonne - Ewoud van Veen 1-6

Hans Chrisian Lonne - Vegard Flatoy 2-2

Hans Chrisian Lonne - Fredrik Torkildsen 3-1

Hans Chrisian Lonne - Trond Gangsoy 3-5


Endre Vestbo - Henning Tvedten 3-1

Endre Vestbo - Ewoud van Veen 1-4

Endre Vestbo - Vegard Flatoy 2-2

Endre Vestbo - Fredrik Torkildsen 0-3

Endre Vestbo - Trond Gangsoy 1-5

Endre Vestbo - Espen Eidsnes 1-2

Endre Vestbo - Hans Chrisian Lonne 1-3

Endre Vestbo - Magnus Stendal 3-4

Endre Vestbo - Bejnamin Overaas 2-1

Endre Vestbo - Svein Arne Fure 1-3

Endre Vestbo - Arne Johannes Holmin 2-2

Endre Vestbo - Darko Mrdalj 1-4




Tabell Gruppespill 3


Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Bejnamin Overaas, BHK Graaveir 8 5 1 2 21 12 9 11
2. Darko Mrdalj, Judasgeitene 8 4 3 1 21 13 8 11
3. Magnus Stendal, Minde Muthapuckers 8 3 1 4 20 14 6 7
4. Henning Tvedten, BHK Graaveir 8 2 2 4 7 20 -13 6
5. Endre Vestbo, Judasgeitene 8 2 1 5 6 16 -10 5


Resultater Gruppespill 2


Henning Tvedten - Magnus Stendal 0-5

Henning Tvedten - Endre Vestbo 2-1

Henning Tvedten - Darko Mrdalj 0-2

Henning Tvedten - Bejnamin Overaas 0-5


Endre Vestbo - Bejnamin Overaas 1-5

Endre Vestbo - Henning Tvedten 1-2

Endre Vestbo - Magnus Stendal 2-1

Endre Vestbo - Darko Mrdalj 0-3


Bejnamin Overaas - Endre Vestbo 5-1

Bejnamin Overaas - Darko Mrdalj 2-2

Bejnamin Overaas - Henning Tvedten 5-0

Bejnamin Overaas - Magnus Stendal 1-4


Magnus Stendal - Henning Tvedten 5-0

Magnus Stendal - Endre Vestbo 1-2

Magnus Stendal - Darko Mrdalj 5-5

Magnus Stendal - Bejnamin Overaas 4-1


Darko Mrdalj - Bejnamin Overaas 2-2

Darko Mrdalj - Henning Tvedten 2-0

Darko Mrdalj - Magnus Stendal 5-5

Darko Mrdalj - Endre Vestbo 3-0


Resultater Gruppespill 3


Henning Tvedten - Magnus Stendal 1-0

Henning Tvedten - Endre Vestbo 1-1

Henning Tvedten - Darko Mrdalj 2-2

Henning Tvedten - Bejnamin Overaas 1-4


Endre Vestbo - Bejnamin Overaas 0-2

Endre Vestbo - Henning Tvedten 1-1

Endre Vestbo - Magnus Stendal 1-0

Endre Vestbo - Darko Mrdalj 0-2


Bejnamin Overaas - Endre Vestbo 2-0

Bejnamin Overaas - Darko Mrdalj 0-3

Bejnamin Overaas - Henning Tvedten 4-1

Bejnamin Overaas - Magnus Stendal 2-1


Magnus Stendal - Henning Tvedten 0-1

Magnus Stendal - Endre Vestbo 0-1

Magnus Stendal - Darko Mrdalj 4-2

Magnus Stendal - Bejnamin Overaas 1-2


Darko Mrdalj - Bejnamin Overaas 3-0

Darko Mrdalj - Henning Tvedten 2-2

Darko Mrdalj - Magnus Stendal 2-4

Darko Mrdalj - Endre Vestbo 2-0




Tabell Gruppespill 4


Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Hans Chrisian Lonne, Judasgeitene 3 3 0 0 11 3 8 6
2. Fredrik Torkildsen, Judasgeitene 3 2 0 1 6 2 4 4
3. Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers 3 1 0 2 4 7 -3 2
4. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 3 0 0 3 0 9 -9 0


Resultater Gruppespill 4


Vegard Flatoy - Hans Chrisian Lonne 0-5

Vegard Flatoy - Fredrik Torkildsen 0-2

Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 0-2


Fredrik Torkildsen - Svein Arne Fure 3-0

Fredrik Torkildsen - Vegard Flatoy 2-0

Fredrik Torkildsen - Hans Chrisian Lonne 1-2


Svein Arne Fure - Fredrik Torkildsen 0-3

Svein Arne Fure - Hans Chrisian Lonne 2-4

Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 2-0


Hans Chrisian Lonne - Vegard Flatoy 5-0

Hans Chrisian Lonne - Svein Arne Fure 4-2

Hans Chrisian Lonne - Fredrik Torkildsen 2-1




Sluttspill 1


Kvartfinaler:

Arne Johannes Holmin - Fredrik Torkildsen 3-0 (5-4s,4-3,4-3)

Trond Gangsoy - Svein Arne Fure 3-0 (5-3,2-1s,3-0)

Espen Eidsnes - Hans Chrisian Lonne 3-2 (2-4,4-3s,4-1,0-4,5-4s)

Vegard Flatoy - Ewoud van Veen 1-3 (3-2s,2-3s,1-4,0-6)


Semifinaler:

Arne Johannes Holmin - Ewoud van Veen 3-2 (1-2,3-1,1-2,2-1,5-3)

Trond Gangsoy - Espen Eidsnes 3-2 (2-3s,6-0,1-2s,2-1s,5-0)


Finale:

Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 3-2 (1-0s,1-3,0-4,4-3,3-1)


Bronsefinale:

Ewoud van Veen - Espen Eidsnes 3-0 (5-2,4-1,5-1)




Av diverse årsaker (mest truleg latskap), er eg utnemnd som ligareferat-vikar av Holmin. Referatet vert noko kortfatta denne veka sidan eg nettopp fekk beskjeden og det er ei veke sidan ligaen vart gjennomført. (skrive av Svein Arne Fure)


1. Holmin: Lova å melde klubbovergang til Minde dersom han ikkje vann ein einaste Bergensliga våren 2013, med dette i bakhovudet klarer han å snu finalen etter og ha kome under 1-2 i kampar. Er no avhengig av at Øyvind Hansen stiller på NM for å ikkje hamne i Minde denne sesongen.

2. Trond Ove: Psykar Eidsnes ut av semifinalen i det Eidsnes leiar 2-1 i kampar og 1-0 i tredje periode i fjerde kamp når det oppstår problem med brettet og Trond Ove legger ned påstand om at heile kampen skal spelast på nytt, men at Eidsnes får begynne med 1-0.

3. Ewoud: Er nervøs for å bli diskvalifisert etter å ha slått Stendal 10-0, men slepper så vidt unna med skrekken.

4. Eidsnes: Vert så psyka ut av Trond Ove sitt mentale spel i semifinalen at det også varer gjennom heile bronsefinalen, og er aldri i nærleiken av å true 3. plass-spesialisten Ewoud. Ikkje ein gong sudden death i semi kan få Eidsnes til å slutte å fokusere kun på hubro og fakie-bulldoser. Prøvar på sikre oppspel om lag like ofte som Trond Ove prøvar på Aspenström.

5. HC Lønne: Sjeldant svakt grunnspel til HC å vere, noko som gjer ein tøff kvartfinale mot Eidsnes. Får leksjon av Holmin om korleis han med små justeringar på keeper kan stoppe Eidsnes’ spadar.

6. Thorkildsen: Har meganervar i tippekampen mot underteikna og får grisebank. Hevar seg derimot mange hakk i kamp om 5. plass og slår begge Minde spelarane der. Får ny bestenotering og er med det tilbake på førstelaget til Judasgeitene.

7. Fure: Fokuserar altfor mykje på at Trond Ove ber om ny dropp i sudden, for så å trekke tilbake påstanden når han ser at han likevel vann pucken, men ikkje trekker tilbake påstanden den eine gongen Fure vinner pucken. Blir både satt ut og nokså forbanna av dette, og klarer aldri å kome skikkeleg nær til å true Trond Ove verken i sudden eller neste kamp.

8. Flatøy: Feller også denne gongen igjennom i kamp om 5. plass då han ikkje klarer å mobilisere til innsats etter skuffelsen av å ryke i kvart.

9. Øveraas: Likna ikkje seg sjølv i grunnspelet i det heile, men hentar seg veldig inn igjen i kamp om 9. plass. Med meir fokus på skyffeltreff kan dette bli verkeleg bra.

10. Darko: Tar stadig nye steg på skyfflinga frå begge sider, men må gje tapt for Øveraas i kamp om 9. med knappast muleg margin.

11. Stendal: Forutan 1-8 tapet mot Trond Ove og 0-10 tapet mot Ewoud imponerar Stendal stort. Slår begge Graaveir spelarane i grunnspelet, og er også den einaste som påfører Holmin eit tap i grunnspelet.

12. Tvedten: Har det minst giftige angrepet denne ligaen, men dette kan fort endre seg med berre litt betre skyffeltreff. Bør vere meir ivrig etter å spørje om tips frå dei som har spelt lenger enn han sjølv.

13. Vestbø: Spelar mykje meir forsiktig enn han vanlegvis gjer, noko som gjer det lettare for underteikna å spele mot han enn det har vore på lenge. Må tørre å satse meir både i angrep og forsvar.


Av Svein Arne Fure