2013.08.22, Bergensliga Autumn 2013 nr 2

Fra Puckwiki
Hopp til: navigasjon, søk

Bergensliga Autumn 2013 #2 22.08.2013

Tabell Gruppespill 1


Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Hans Chrisian Lonne, Judasgeitene 13 8 3 2 46 25 21 19
2. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 13 9 1 3 25 25 0 19
3. Ewoud van Veen, Bizarro 13 9 1 3 47 17 30 19
4. Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers 13 7 3 3 41 22 19 17
5. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 13 8 1 4 46 26 20 17
6. Trond Gangsoy, BSI Bordhockey 13 8 1 4 41 27 14 17
7. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 13 6 3 4 38 28 10 15
8. Darko Mrdalj, Judasgeitene 13 5 3 5 27 23 4 13
9. Martin Hatlebrekke, BHK Graaveir 13 5 2 6 32 42 -10 12
10. Endre Vestbo, Judasgeitene 13 5 1 7 27 41 -14 11
11. Fredrik Torkildsen, Judasgeitene 13 4 1 8 27 42 -15 9
12. Andreas Zarman, BSI Bordhockey 13 1 4 8 20 42 -22 6
13. Morten Aarflot, BSI Bordhockey 13 1 4 8 13 39 -26 6
14. Henning Tvedten, BHK Graaveir 13 0 2 11 16 47 -31 2


Resultater Gruppespill 1


Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 1-1

Espen Eidsnes - Morten Aarflot 6-0

Espen Eidsnes - Fredrik Torkildsen 5-1

Espen Eidsnes - Andreas Zarman 4-1

Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 1-4

Espen Eidsnes - Hans Chrisian Lonne 1-6

Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 2-3

Espen Eidsnes - Martin Hatlebrekke 8-2

Espen Eidsnes - Endre Vestbo 3-0

Espen Eidsnes - Trond Gangsoy 4-2

Espen Eidsnes - Henning Tvedten 5-2

Espen Eidsnes - Ewoud van Veen 4-1

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 2-3


Darko Mrdalj - Martin Hatlebrekke 2-2

Darko Mrdalj - Endre Vestbo 0-2

Darko Mrdalj - Trond Gangsoy 0-2

Darko Mrdalj - Henning Tvedten 5-1

Darko Mrdalj - Ewoud van Veen 2-3

Darko Mrdalj - Arne Johannes Holmin 2-2

Darko Mrdalj - Espen Eidsnes 3-2

Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 2-5

Darko Mrdalj - Morten Aarflot 3-0

Darko Mrdalj - Fredrik Torkildsen 4-1

Darko Mrdalj - Andreas Zarman 2-0

Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 1-2

Darko Mrdalj - Hans Chrisian Lonne 1-1


Arne Johannes Holmin - Morten Aarflot 0-1

Arne Johannes Holmin - Fredrik Torkildsen 3-4

Arne Johannes Holmin - Andreas Zarman 3-3

Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 0-1

Arne Johannes Holmin - Hans Chrisian Lonne 4-1

Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 2-2

Arne Johannes Holmin - Martin Hatlebrekke 4-2

Arne Johannes Holmin - Endre Vestbo 5-1

Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 3-3

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 5-4

Arne Johannes Holmin - Ewoud van Veen 1-2

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 3-2

Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 5-2


Hans Chrisian Lonne - Endre Vestbo 4-1

Hans Chrisian Lonne - Trond Gangsoy 0-4

Hans Chrisian Lonne - Henning Tvedten 4-1

Hans Chrisian Lonne - Ewoud van Veen 2-2

Hans Chrisian Lonne - Arne Johannes Holmin 1-4

Hans Chrisian Lonne - Espen Eidsnes 6-1

Hans Chrisian Lonne - Svein Arne Fure 4-1

Hans Chrisian Lonne - Morten Aarflot 3-3

Hans Chrisian Lonne - Fredrik Torkildsen 7-3

Hans Chrisian Lonne - Andreas Zarman 3-0

Hans Chrisian Lonne - Vegard Flatoy 7-2

Hans Chrisian Lonne - Darko Mrdalj 1-1

Hans Chrisian Lonne - Martin Hatlebrekke 4-2


Ewoud van Veen - Fredrik Torkildsen 1-2

Ewoud van Veen - Andreas Zarman 8-0

Ewoud van Veen - Vegard Flatoy 0-1

Ewoud van Veen - Hans Chrisian Lonne 2-2

Ewoud van Veen - Darko Mrdalj 3-2

Ewoud van Veen - Martin Hatlebrekke 3-0

Ewoud van Veen - Endre Vestbo 9-2

Ewoud van Veen - Trond Gangsoy 4-0

Ewoud van Veen - Henning Tvedten 5-0

Ewoud van Veen - Arne Johannes Holmin 2-1

Ewoud van Veen - Espen Eidsnes 1-4

Ewoud van Veen - Svein Arne Fure 4-2

Ewoud van Veen - Morten Aarflot 5-1


Vegard Flatoy - Trond Gangsoy 3-2

Vegard Flatoy - Henning Tvedten 3-2

Vegard Flatoy - Ewoud van Veen 1-0

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 1-0

Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 4-1

Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 2-2

Vegard Flatoy - Morten Aarflot 3-0

Vegard Flatoy - Fredrik Torkildsen 1-0

Vegard Flatoy - Andreas Zarman 1-0

Vegard Flatoy - Hans Chrisian Lonne 2-7

Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 2-1

Vegard Flatoy - Martin Hatlebrekke 2-5

Vegard Flatoy - Endre Vestbo 0-5w


Henning Tvedten - Andreas Zarman 3-3

Henning Tvedten - Vegard Flatoy 2-3

Henning Tvedten - Hans Chrisian Lonne 1-4

Henning Tvedten - Darko Mrdalj 1-5

Henning Tvedten - Martin Hatlebrekke 1-4

Henning Tvedten - Endre Vestbo 0-2

Henning Tvedten - Trond Gangsoy 1-5

Henning Tvedten - Ewoud van Veen 0-5

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 4-5

Henning Tvedten - Espen Eidsnes 2-5

Henning Tvedten - Svein Arne Fure 0-3

Henning Tvedten - Morten Aarflot 0-0

Henning Tvedten - Fredrik Torkildsen 1-3


Andreas Zarman - Henning Tvedten 3-3

Andreas Zarman - Ewoud van Veen 0-8

Andreas Zarman - Arne Johannes Holmin 3-3

Andreas Zarman - Espen Eidsnes 1-4

Andreas Zarman - Svein Arne Fure 1-2

Andreas Zarman - Morten Aarflot 2-2

Andreas Zarman - Fredrik Torkildsen 3-2

Andreas Zarman - Vegard Flatoy 0-1

Andreas Zarman - Hans Chrisian Lonne 0-3

Andreas Zarman - Darko Mrdalj 0-2

Andreas Zarman - Martin Hatlebrekke 2-3

Andreas Zarman - Endre Vestbo 4-4

Andreas Zarman - Trond Gangsoy 1-5


Trond Gangsoy - Vegard Flatoy 2-3

Trond Gangsoy - Hans Chrisian Lonne 4-0

Trond Gangsoy - Darko Mrdalj 2-0

Trond Gangsoy - Martin Hatlebrekke 6-2

Trond Gangsoy - Endre Vestbo 4-2

Trond Gangsoy - Henning Tvedten 5-1

Trond Gangsoy - Ewoud van Veen 0-4

Trond Gangsoy - Arne Johannes Holmin 3-3

Trond Gangsoy - Espen Eidsnes 2-4

Trond Gangsoy - Svein Arne Fure 0-4

Trond Gangsoy - Morten Aarflot 3-0

Trond Gangsoy - Fredrik Torkildsen 5-3

Trond Gangsoy - Andreas Zarman 5-1


Fredrik Torkildsen - Ewoud van Veen 2-1

Fredrik Torkildsen - Arne Johannes Holmin 4-3

Fredrik Torkildsen - Espen Eidsnes 1-5

Fredrik Torkildsen - Svein Arne Fure 2-2

Fredrik Torkildsen - Morten Aarflot 2-1

Fredrik Torkildsen - Andreas Zarman 2-3

Fredrik Torkildsen - Vegard Flatoy 0-1

Fredrik Torkildsen - Hans Chrisian Lonne 3-7

Fredrik Torkildsen - Darko Mrdalj 1-4

Fredrik Torkildsen - Martin Hatlebrekke 2-5

Fredrik Torkildsen - Endre Vestbo 2-4

Fredrik Torkildsen - Trond Gangsoy 3-5

Fredrik Torkildsen - Henning Tvedten 3-1


Endre Vestbo - Hans Chrisian Lonne 1-4

Endre Vestbo - Darko Mrdalj 2-0

Endre Vestbo - Martin Hatlebrekke 1-3

Endre Vestbo - Trond Gangsoy 2-4

Endre Vestbo - Henning Tvedten 2-0

Endre Vestbo - Ewoud van Veen 2-9

Endre Vestbo - Arne Johannes Holmin 1-5

Endre Vestbo - Espen Eidsnes 0-3

Endre Vestbo - Svein Arne Fure 0-5

Endre Vestbo - Morten Aarflot 3-2

Endre Vestbo - Fredrik Torkildsen 4-2

Endre Vestbo - Andreas Zarman 4-4

Endre Vestbo - Vegard Flatoy 5-0w


Morten Aarflot - Arne Johannes Holmin 1-0

Morten Aarflot - Espen Eidsnes 0-6

Morten Aarflot - Svein Arne Fure 1-7

Morten Aarflot - Fredrik Torkildsen 1-2

Morten Aarflot - Andreas Zarman 2-2

Morten Aarflot - Vegard Flatoy 0-3

Morten Aarflot - Hans Chrisian Lonne 3-3

Morten Aarflot - Darko Mrdalj 0-3

Morten Aarflot - Martin Hatlebrekke 2-2

Morten Aarflot - Endre Vestbo 2-3

Morten Aarflot - Trond Gangsoy 0-3

Morten Aarflot - Henning Tvedten 0-0

Morten Aarflot - Ewoud van Veen 1-5


Martin Hatlebrekke - Darko Mrdalj 2-2

Martin Hatlebrekke - Endre Vestbo 3-1

Martin Hatlebrekke - Trond Gangsoy 2-6

Martin Hatlebrekke - Henning Tvedten 4-1

Martin Hatlebrekke - Ewoud van Veen 0-3

Martin Hatlebrekke - Arne Johannes Holmin 2-4

Martin Hatlebrekke - Espen Eidsnes 2-8

Martin Hatlebrekke - Svein Arne Fure 0-5

Martin Hatlebrekke - Morten Aarflot 2-2

Martin Hatlebrekke - Fredrik Torkildsen 5-2

Martin Hatlebrekke - Andreas Zarman 3-2

Martin Hatlebrekke - Vegard Flatoy 5-2

Martin Hatlebrekke - Hans Chrisian Lonne 2-4


Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 1-1

Svein Arne Fure - Morten Aarflot 7-1

Svein Arne Fure - Fredrik Torkildsen 2-2

Svein Arne Fure - Andreas Zarman 2-1

Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 2-2

Svein Arne Fure - Hans Chrisian Lonne 1-4

Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 5-2

Svein Arne Fure - Martin Hatlebrekke 5-0

Svein Arne Fure - Endre Vestbo 5-0

Svein Arne Fure - Trond Gangsoy 4-0

Svein Arne Fure - Henning Tvedten 3-0

Svein Arne Fure - Ewoud van Veen 2-4

Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 2-5




Tabell Kamp om 9. plass


Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Martin Hatlebrekke, BHK Graaveir 5 3 1 1 10 5 5 7
2. Fredrik Torkildsen, Judasgeitene 5 3 0 2 15 10 5 6
3. Endre Vestbo, Judasgeitene 5 3 0 2 11 9 2 6
4. Andreas Zarman, BSI Bordhockey 5 3 0 2 9 13 -4 6
5. Henning Tvedten, BHK Graaveir 5 2 0 3 13 10 3 4
6. Morten Aarflot, BSI Bordhockey 5 0 1 4 4 15 -11 1


Resultater Kamp om 9. plass


Fredrik Torkildsen - Endre Vestbo 2-4

Fredrik Torkildsen - Martin Hatlebrekke 2-1

Fredrik Torkildsen - Andreas Zarman 1-2

Fredrik Torkildsen - Henning Tvedten 4-2

Fredrik Torkildsen - Morten Aarflot 6-1


Andreas Zarman - Henning Tvedten 0-5

Andreas Zarman - Morten Aarflot 3-1

Andreas Zarman - Fredrik Torkildsen 2-1

Andreas Zarman - Endre Vestbo 4-3

Andreas Zarman - Martin Hatlebrekke 0-3


Morten Aarflot - Martin Hatlebrekke 2-2

Morten Aarflot - Andreas Zarman 1-3

Morten Aarflot - Henning Tvedten 0-3

Morten Aarflot - Fredrik Torkildsen 1-6

Morten Aarflot - Endre Vestbo 0-1


Martin Hatlebrekke - Morten Aarflot 2-2

Martin Hatlebrekke - Fredrik Torkildsen 1-2

Martin Hatlebrekke - Endre Vestbo 1-0

Martin Hatlebrekke - Andreas Zarman 3-0

Martin Hatlebrekke - Henning Tvedten 3-1


Henning Tvedten - Andreas Zarman 5-0

Henning Tvedten - Morten Aarflot 3-0

Henning Tvedten - Fredrik Torkildsen 2-4

Henning Tvedten - Endre Vestbo 2-3

Henning Tvedten - Martin Hatlebrekke 1-3


Endre Vestbo - Fredrik Torkildsen 4-2

Endre Vestbo - Martin Hatlebrekke 0-1

Endre Vestbo - Andreas Zarman 3-4

Endre Vestbo - Henning Tvedten 3-2

Endre Vestbo - Morten Aarflot 1-0




Tabell Kamp om 5. plass


Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Hans Chrisian Lonne, Judasgeitene 4 4 0 0 16 10 6 8
2. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 4 2 0 2 12 12 0 4
3. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 4 0 0 4 8 14 -6 0


Resultater Kamp om 5. plass runde 1


Hans Chrisian Lonne - Espen Eidsnes 3-2

Hans Chrisian Lonne - Arne Johannes Holmin 4-2


Espen Eidsnes - Hans Chrisian Lonne 2-3

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 1-4


Arne Johannes Holmin - Hans Chrisian Lonne 2-4

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 4-1


Tabell Kamp om 5. plass runde 1


Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Hans Chrisian Lonne, Judasgeitene 2 2 0 0 7 4 3 4
2. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 2 1 0 1 6 5 1 2
3. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 2 0 0 2 3 7 -4 0


Resultater Kamp om 5. plass runde 2


Hans Chrisian Lonne - Espen Eidsnes 4-3

Hans Chrisian Lonne - Arne Johannes Holmin 5-3


Espen Eidsnes - Hans Chrisian Lonne 3-4

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 2-3


Arne Johannes Holmin - Hans Chrisian Lonne 3-5

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 3-2




Sluttspill 1


Kvartfinaler:

Hans Chrisian Lonne - Darko Mrdalj 0-2 (2-4,0-2)

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 2-0 (3-2,5-3)

Ewoud van Veen - Trond Gangsoy 2-1 (0-8,6-5s,4-2)

Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 2-0 (3-1,4-1)


Semifinaler:

Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 0-2 (1-2,2-3s)

Vegard Flatoy - Ewoud van Veen 1-2 (2-0,2-3,1-3)


Finale:

Ewoud van Veen - Svein Arne Fure 1-2 (2-4,5-0,0-1)


Bronsefinale:

Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 2-0 (2-1,3-2)




Sjeldan har topp tre gjeve so høge odds som på førre liga, då sjuanderanka vann og nianderanka tok 3. plassen:

1. Fure: Skriver seg inn i Bergensligahistoria med ein venta men likevel overraskande siger. Imponerande siffer i kvartfinalen mot Eidsnes og sterk mental jobbing inn mot siste kamp i finalen etter klårt tap i andre kamp. "Det er berre 1 kamp" sa Eidsnes til Fure før den siste kampen. Ikkje noko dårleg innspel det.

2. Ewoud: Er kanskje ei blanding av skuffa over eigen innsats i finalen og positivt overraska over Fure. Svingar ein del frå 8-0 mot Trond Ove til 0-1 i siste finalekamp.

3. Darko: Har ikkje teke i eit brett heile sumaren, kjem seint til ligaen, men spelar med ei heilt anna sjølvtillit enn tidlegare. Knallsterk liga med 2-0 i kampar mot både HC of Flatøy.

4. Flatøy: Satsar tungt på fjerdeplassar denne hausten. Skårar nesten ikkje mål i grunnspelet men endar likevel på andreplass.

5. HC: Vinner grunnspelet og kamp om 5., men tapar dei to viktigaste kampane han spelar. Møter ein serbisk vegg i kvartfinalen.

6. Holmin: Sliter med treff på skyflar og startar med 0-1-3 før det tek seg noko opp. Treffer nesten ikkje pucken på venstreskyffel.

7. Eidsnes: Satsar tungt på sjuandeplassar denne hausten.

8. Trond Ove: Er so skuffa etter å ha tapt ein kvartfinale der han vinner 8-0 i fyrste kamp, at han ikkje vert att for å sjå Fure ta sin fyrste ligasiger.

9. Hatlebrekke: Har lyst på kvartfinaleplass, og sikkert endå meir etter å ha sedd Darko ta seg heilt til medalje frå 8. plass. Litt spjasstrening kan hjelpa på.

10. Torkildsen: Startar med å slå Ewoud og Holmin og har 4-0-1 etter fem kampar, men derfrå og ut buttar det imot. Gode venstreskyflar.

11. Vestbo: Fått solid skjegg, nok som såg ut til å gje betre hockey-sjølvtillit. Likevel litt rusten etter ferien.

12. Zarman: Spelar seg rolig opp i nivå, men skulle hatt ein slik stol som Flatøy sit på (Humberset sin gamle stol).

13. Tvedten: Ser ut til å ha gjeve opp allereide før ligaen har starta.

14: Aarflot: Vanvittig god mot Holmin, men elendig mot dei fleste andre og sliter med ryggen.