2015.08.20, Bergensliga Autumn 2015 nr 1

Fra Puckwiki
Hopp til: navigasjon, søk



Tabell Gruppespill

Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 16 15 1 0 71 15 56 31
2. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 16 12 3 1 59 30 29 27
3. Trond Gangsoy, BSI Bordhockey 16 8 3 5 50 33 17 19
4. Darko Mrdalj, Minde Muthapuckers 16 9 1 6 46 38 8 19
5. Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers 16 8 1 7 43 29 14 17
6. Magnus Stendal, Brent Plast BHK 16 6 1 9 43 46 -3 13
7. Henning Tvedten, BHK Graaveir 16 4 0 12 24 59 -35 8
8. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 16 4 0 12 19 62 -43 8
9. Andreas Dalsgard, Judasgeitene 16 1 0 15 11 54 -43 2

Resultater Gruppespill runde 1


Vegard Flatoy - Trond Gangsoy 2-3

Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 1-5

Vegard Flatoy - Andreas Dalsgard 3-2

Vegard Flatoy - Magnus Stendal 5-2

Vegard Flatoy - Henning Tvedten 5-1

Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 2-0

Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 0-4

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 1-5


Magnus Stendal - Svein Arne Fure 3-2

Magnus Stendal - Espen Eidsnes 1-4

Magnus Stendal - Arne Johannes Holmin 4-5

Magnus Stendal - Vegard Flatoy 2-5

Magnus Stendal - Trond Gangsoy 1-5

Magnus Stendal - Darko Mrdalj 0-1

Magnus Stendal - Andreas Dalsgard 6-0

Magnus Stendal - Henning Tvedten 6-0


Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 6-3

Arne Johannes Holmin - Andreas Dalsgard 2-1

Arne Johannes Holmin - Magnus Stendal 5-4

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 2-1

Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 5-1

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 1-3

Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 5-1

Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 2-2


Andreas Dalsgard - Espen Eidsnes 0-4

Andreas Dalsgard - Arne Johannes Holmin 1-2

Andreas Dalsgard - Vegard Flatoy 2-3

Andreas Dalsgard - Trond Gangsoy 0-4

Andreas Dalsgard - Darko Mrdalj 0-4

Andreas Dalsgard - Magnus Stendal 0-6

Andreas Dalsgard - Henning Tvedten 0-2

Andreas Dalsgard - Svein Arne Fure 0-2


Espen Eidsnes - Andreas Dalsgard 4-0

Espen Eidsnes - Magnus Stendal 4-1

Espen Eidsnes - Henning Tvedten 6-0

Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 4-0

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 3-1

Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 4-0

Espen Eidsnes - Trond Gangsoy 3-2

Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 4-2


Darko Mrdalj - Arne Johannes Holmin 3-6

Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 5-1

Darko Mrdalj - Trond Gangsoy 2-2

Darko Mrdalj - Andreas Dalsgard 4-0

Darko Mrdalj - Magnus Stendal 1-0

Darko Mrdalj - Henning Tvedten 4-2

Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 3-1

Darko Mrdalj - Espen Eidsnes 2-4


Svein Arne Fure - Magnus Stendal 2-3

Svein Arne Fure - Henning Tvedten 7-1

Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 0-4

Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 1-5

Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 0-2

Svein Arne Fure - Trond Gangsoy 3-1

Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 1-3

Svein Arne Fure - Andreas Dalsgard 2-0


Trond Gangsoy - Vegard Flatoy 3-2

Trond Gangsoy - Darko Mrdalj 2-2

Trond Gangsoy - Andreas Dalsgard 4-0

Trond Gangsoy - Magnus Stendal 5-1

Trond Gangsoy - Henning Tvedten 7-0

Trond Gangsoy - Svein Arne Fure 1-3

Trond Gangsoy - Espen Eidsnes 2-3

Trond Gangsoy - Arne Johannes Holmin 2-2


Henning Tvedten - Svein Arne Fure 1-7

Henning Tvedten - Espen Eidsnes 0-6

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 1-2

Henning Tvedten - Vegard Flatoy 1-5

Henning Tvedten - Trond Gangsoy 0-7

Henning Tvedten - Darko Mrdalj 2-4

Henning Tvedten - Andreas Dalsgard 2-0

Henning Tvedten - Magnus Stendal 0-6


Tabell Gruppespill runde 1

Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 8 8 0 0 32 6 26 16
2. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 8 6 1 1 28 16 12 13
3. Darko Mrdalj, Minde Muthapuckers 8 5 1 2 24 16 8 11
4. Trond Gangsoy, BSI Bordhockey 8 4 2 2 26 13 13 10
5. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 8 4 0 4 19 22 -3 8
6. Magnus Stendal, Brent Plast BHK 8 3 0 5 23 22 1 6
7. Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers 8 3 0 5 16 19 -3 6
8. Henning Tvedten, BHK Graaveir 8 1 0 7 7 37 -30 2
9. Andreas Dalsgard, Judasgeitene 8 0 0 8 3 27 -24 0

Resultater Gruppespill runde 2


Espen Eidsnes - Henning Tvedten 5-1

Espen Eidsnes - Magnus Stendal 4-2

Espen Eidsnes - Trond Gangsoy 6-0

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 3-3

Espen Eidsnes - Andreas Dalsgard 7-1

Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 3-0

Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 5-0w

Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 6-2


Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 3-1

Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 5-0w

Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 7-2

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 3-3

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 3-1

Arne Johannes Holmin - Magnus Stendal 4-4

Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 4-3

Arne Johannes Holmin - Andreas Dalsgard 2-0


Darko Mrdalj - Magnus Stendal 1-3

Darko Mrdalj - Trond Gangsoy 5-2

Darko Mrdalj - Arne Johannes Holmin 2-7

Darko Mrdalj - Andreas Dalsgard 4-1

Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 1-2

Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 5-0w

Darko Mrdalj - Espen Eidsnes 2-6

Darko Mrdalj - Henning Tvedten 2-1


Trond Gangsoy - Vegard Flatoy 5-0w

Trond Gangsoy - Darko Mrdalj 2-5

Trond Gangsoy - Espen Eidsnes 0-6

Trond Gangsoy - Henning Tvedten 5-3

Trond Gangsoy - Magnus Stendal 5-1

Trond Gangsoy - Arne Johannes Holmin 3-4

Trond Gangsoy - Andreas Dalsgard 3-0

Trond Gangsoy - Svein Arne Fure 1-1


Vegard Flatoy - Trond Gangsoy 0-5w

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 0-5w

Vegard Flatoy - Andreas Dalsgard 0-5w

Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 0-5w

Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 0-5w

Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 0-5w

Vegard Flatoy - Henning Tvedten 0-5w

Vegard Flatoy - Magnus Stendal 0-5w


Magnus Stendal - Darko Mrdalj 3-1

Magnus Stendal - Espen Eidsnes 2-4

Magnus Stendal - Henning Tvedten 1-2

Magnus Stendal - Trond Gangsoy 1-5

Magnus Stendal - Arne Johannes Holmin 4-4

Magnus Stendal - Andreas Dalsgard 4-1

Magnus Stendal - Svein Arne Fure 0-7

Magnus Stendal - Vegard Flatoy 5-0w


Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 1-3

Svein Arne Fure - Andreas Dalsgard 5-0

Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 5-0w

Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 2-1

Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 0-3

Svein Arne Fure - Henning Tvedten 6-2

Svein Arne Fure - Magnus Stendal 7-0

Svein Arne Fure - Trond Gangsoy 1-1


Henning Tvedten - Espen Eidsnes 1-5

Henning Tvedten - Magnus Stendal 2-1

Henning Tvedten - Trond Gangsoy 3-5

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 1-3

Henning Tvedten - Andreas Dalsgard 2-0

Henning Tvedten - Svein Arne Fure 2-6

Henning Tvedten - Vegard Flatoy 5-0w

Henning Tvedten - Darko Mrdalj 1-2


Andreas Dalsgard - Svein Arne Fure 0-5

Andreas Dalsgard - Vegard Flatoy 5-0w

Andreas Dalsgard - Darko Mrdalj 1-4

Andreas Dalsgard - Espen Eidsnes 1-7

Andreas Dalsgard - Henning Tvedten 0-2

Andreas Dalsgard - Magnus Stendal 1-4

Andreas Dalsgard - Trond Gangsoy 0-3

Andreas Dalsgard - Arne Johannes Holmin 0-2




Sluttspill

Semifinaler:

Espen Eidsnes - Trond Gangsoy 0-3 (1-5,1-4,2-3)

Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 3-1 (0-5,3-0,4-2,2-1s)


Finale:

Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 3-2 (2-5,5-3,2-5,3-2,4-3)


Bronsefinale:

Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 3-0 (6-0,1-0,3-0)




Sluttspill Kamp om 5. plass

Semifinaler:

Svein Arne Fure - Andreas Dalsgard 2-1 (0-1,6-0,5-1)

Magnus Stendal - Henning Tvedten 1-2 (6-1,1-3,1-3)


Finale:

Svein Arne Fure - Henning Tvedten 2-1 (3-4s,2-0,2-0)


Bronsefinale:

Magnus Stendal - Andreas Dalsgard 1-0 (4-1)




1. Arne Johannes Holmin: Lukkast med å spela avslappa og utan for mykje kraft, og vinner ein rusten finale mot Trond Ove mest grunna senterfinter. Kjem tidleg i klammeri med Fure, der det mellom anna vart diskutert om parallellen mellom fjøyra på venstrefingen og fjøyra i ein kulepenn er so morosam som Holmin meinte.

2. Trond Ove Gangsoy: Meiner alvor når han slår ut Eidsnes i tre strake kampar i semifinalen, men får ikkje god nok presisjon i skyflinga i finalen. Eit herleg møte mellom to som ikkje har møttesti i Bergensliga-finale sidan juni 2014.

3. Espen Eidsnes: Taper berre eitt poeng i det doble grunnspelet i ein kamp han ledar med 3-0 over Holmin. Er difor høveleg sint etter tre direkte tap i semifinalen, og påfører eit par gjenstandar ein flygetur i lokalet. Alvorleg god på høgreskyffel.

4. Darko Mrdalj: Sterkt grunnspel av Darko, som spelar mot klokka og vert tvungen av Eidsnes til best av 5 i bronsefinale, sjølv om Metallica var på veg å entra scena på Kyraengja.

5. Svein Arne Fure: Står med 1-0-4 etter fem kampar og meiner han er sjanselaus på semifinalebillett. Men med siger i siste kamp mot Trond Ove hadde han faktisk hamna på fjerdeplassen.

6. Henning Tvedten: Sjukt deilig gjennsyn med Tvedtet, som har vore bortkomen på Fitjar i det som kjennest som årevis. Er ein siger frå femteplass og bestenotering på WR.

7. Magnus Stendal: Stendal har eit par killertriks som han untnytta til fulle i junior-NM i Bergen i april, og trenar på å innføra senterfinter i arsenalet. Holmin må henta fram 10 års rutine og litt flaks for å unngå to tap mot Brent Plast BHK sin snart einaste junior.

8. Andreas Dalsgard: Eit ekstremt gledeleg comeback frå mannen som starta bordhockeykarriera mot dåverande verdseinar og verdas beste bordhockeyspelar Edgars Caics i 2013. Dalsgard kan fort bli den mest aktive judasgeita, og kan berga æra til denne klubben som stilte med 10 mann og damer på Norway Open for tre år sidan. Slår Fure i fyrste semifinalekamp i B.

9. Vegard Flatoy: Grunna senebetendelse (eller var det ein overoppblåst klassisk pianist) spelar Flatøy berre ei runde i grunnspelet. Denne skadesituasjonen kan Flatøy utnytta til fulle med på trena teknikk og vankselege triks.

Av Arne Johannes Holmin