2016.01.21, Bergensliga Spring 2016 nr 3

Fra Puckwiki
Hopp til: navigasjon, søk



Tabell Gruppespill

Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers 12 7 3 2 27 25 2 17
2. Hans Christian Lonne, Stigarevolusjonen 12 6 4 2 38 31 7 16
3. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 12 6 3 3 40 28 12 15
4. Trond Ove Gangsoy, BSI Bordhockey 12 5 2 5 35 25 10 12
5. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 12 4 3 5 27 27 0 11
6. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 12 2 3 7 21 37 -16 7
7. Henning Tvedten, BHK Graaveir 12 3 0 9 26 41 -15 6

Resultater Gruppespill runde 1


Espen Eidsnes - Henning Tvedten 2-0

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 6-1

Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 1-2

Espen Eidsnes - Hans Christian Lonne 1-2

Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 5-0

Espen Eidsnes - Trond Ove Gangsoy 4-3


Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 2-3

Vegard Flatoy - Trond Ove Gangsoy 3-2

Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 2-1

Vegard Flatoy - Henning Tvedten 1-3

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 1-2

Vegard Flatoy - Hans Christian Lonne 2-3


Trond Ove Gangsoy - Arne Johannes Holmin 2-2

Trond Ove Gangsoy - Vegard Flatoy 2-3

Trond Ove Gangsoy - Hans Christian Lonne 4-3

Trond Ove Gangsoy - Svein Arne Fure 0-2

Trond Ove Gangsoy - Espen Eidsnes 3-4

Trond Ove Gangsoy - Henning Tvedten 2-0


Arne Johannes Holmin - Trond Ove Gangsoy 2-2

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 1-6

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 1-4

Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 2-1

Arne Johannes Holmin - Hans Christian Lonne 3-3

Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 2-3


Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 3-2

Svein Arne Fure - Hans Christian Lonne 2-3

Svein Arne Fure - Trond Ove Gangsoy 2-0

Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 0-5

Svein Arne Fure - Henning Tvedten 1-0

Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 3-2


Henning Tvedten - Espen Eidsnes 0-2

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 4-1

Henning Tvedten - Vegard Flatoy 3-1

Henning Tvedten - Hans Christian Lonne 2-7

Henning Tvedten - Svein Arne Fure 0-1

Henning Tvedten - Trond Ove Gangsoy 0-2


Hans Christian Lonne - Svein Arne Fure 3-2

Hans Christian Lonne - Trond Ove Gangsoy 3-4

Hans Christian Lonne - Espen Eidsnes 2-1

Hans Christian Lonne - Henning Tvedten 7-2

Hans Christian Lonne - Arne Johannes Holmin 3-3

Hans Christian Lonne - Vegard Flatoy 3-2




Tabell Gruppespill runde 1

Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Hans Christian Lonne, Stigarevolusjonen 6 4 1 1 21 14 7 9
2. Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers 6 4 0 2 19 8 11 8
3. Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers 6 4 0 2 11 12 -1 8
4. Trond Ove Gangsoy, BSI Bordhockey 6 2 1 3 13 14 -1 5
5. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 6 2 0 4 11 14 -3 4
6. Henning Tvedten, BHK Graaveir 6 2 0 4 9 14 -5 4
7. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 6 1 2 3 11 19 -8 4

Resultater Gruppespill runde 2


Hans Christian Lonne - Arne Johannes Holmin 4-0

Hans Christian Lonne - Trond Ove Gangsoy 1-8

Hans Christian Lonne - Espen Eidsnes 2-2

Hans Christian Lonne - Vegard Flatoy 2-2

Hans Christian Lonne - Henning Tvedten 5-2

Hans Christian Lonne - Svein Arne Fure 3-3


Espen Eidsnes - Henning Tvedten 6-3

Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 4-4

Espen Eidsnes - Hans Christian Lonne 2-2

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 4-2

Espen Eidsnes - Trond Ove Gangsoy 1-5

Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 4-4


Svein Arne Fure - Trond Ove Gangsoy 1-1

Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 4-4

Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 2-1

Svein Arne Fure - Henning Tvedten 4-3

Svein Arne Fure - Hans Christian Lonne 3-3

Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 2-1


Trond Ove Gangsoy - Svein Arne Fure 1-1

Trond Ove Gangsoy - Hans Christian Lonne 8-1

Trond Ove Gangsoy - Arne Johannes Holmin 1-4

Trond Ove Gangsoy - Espen Eidsnes 5-1

Trond Ove Gangsoy - Vegard Flatoy 2-3

Trond Ove Gangsoy - Henning Tvedten 5-1


Henning Tvedten - Espen Eidsnes 3-6

Henning Tvedten - Vegard Flatoy 2-5

Henning Tvedten - Svein Arne Fure 3-4

Henning Tvedten - Hans Christian Lonne 2-5

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 6-2

Henning Tvedten - Trond Ove Gangsoy 1-5


Arne Johannes Holmin - Hans Christian Lonne 0-4

Arne Johannes Holmin - Trond Ove Gangsoy 4-1

Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 2-4

Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 1-1

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 2-6

Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 1-2


Vegard Flatoy - Henning Tvedten 5-2

Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 1-2

Vegard Flatoy - Hans Christian Lonne 2-2

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 1-1

Vegard Flatoy - Trond Ove Gangsoy 3-2

Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 4-4




Tabell Kamp om 5. plass

Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 4 3 1 0 9 6 3 7
2. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 4 1 2 1 8 7 1 4
3. Henning Tvedten, BHK Graaveir 4 0 1 3 6 10 -4 1

Resultater Kamp om 5. plass runde 1


Vegard Flatoy - Henning Tvedten 4-3

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 2-1


Henning Tvedten - Vegard Flatoy 3-4

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 1-3


Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 1-2

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 3-1


Tabell Kamp om 5. plass runde 1

Pl Navn K S U T MS MI +/- P
1. Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers 2 2 0 0 6 4 2 4
2. Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen 2 1 0 1 4 3 1 2
3. Henning Tvedten, BHK Graaveir 2 0 0 2 4 7 -3 0

Resultater Kamp om 5. plass runde 2


Vegard Flatoy - Henning Tvedten 1-0

Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 2-2


Henning Tvedten - Vegard Flatoy 0-1

Henning Tvedten - Arne Johannes Holmin 2-2


Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 2-2

Arne Johannes Holmin - Henning Tvedten 2-2




Sluttspill

Kvartfinaler:

Svein Arne Fure - W.O.

Hans Christian Lonne - Henning Tvedten 3-0 (3-1,3-2,3-2s)

Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 3-2 (0-3,7-3,2-0,3-5,4-3)

Trond Ove Gangsoy - Vegard Flatoy 3-2 (5-4s,3-4,6-2,2-6,2-1)


Semifinaler:

Svein Arne Fure - Trond Ove Gangsoy 3-2 (1-3,1-5,4-3,4-2,3-1)

Hans Christian Lonne - Espen Eidsnes 3-2 (3-4,1-3,3-1,5-4s,4-3)


Finale:

Svein Arne Fure - Hans Christian Lonne 0-3 (2-3,2-3,0-6)


Bronsefinale:

Espen Eidsnes - Trond Ove Gangsoy 3-0 (5-0w,5-0w,5-0w)




7. Tvedten spiller tidvis veldig god hockey og spiller en jevn kvartfinale mot HC. Må bli mer bestemt med senter når han skyfler, det blir litt for forsiktig noen ganger.

6. Holmin fortsetter å trene senterfinter med venstrehånden og begynner å få snert på spjassen. Prøver å overbevise resten av bergensligaen om at senterfinter med venstre er det vi må satse på framover.

5. Flatøy annonserte før liga at han skulle ta senterfinter med venstre og følger opp utsagnet ved å score på det. Det kan dermed se ut som om Holmin har fått den første rekrutten til sin nye fanesak.

4. Gangsøy har ikke den beste dagen bak spakene, men det ser likevel ut som om han skal ta seg til finalen før det kollapser etter to kamper i semien. Eneste høydepunktet for Gangøy denne kvelden er at «Trond Gangsøy» er rettet til «Trond Ove Gangsøy» i resultatprogrammet og han endelig kan se sitt fulle navn når han ser opp på tavlen.

3. Eidsnes er meget missfornøyd med brettparken i bergensligaen. Er uheldig i starten av 5. kamp i semien og får to raske baklengsmål på tilfeldigheter. Klarer likevel nesten å komme tilbake, men HC holder så vidt unna presset i sluttmusikken.

2. Fure spiller sin beste liga på lenge og vinner gruppespillet. Viser styrke i semien mot Gangsøy når han klarer å snu 0-2 til 3-2. Er Fure på vei til å finne tilbake til formen og motivasjonen?

1. Lønne varierer veldig i kvalitet, men med litt flaks holder det hele veien for HC i kveld. Har funnet tilbake til motivasjonen og synes det er gøy å spille bordhockey igjen.

Av Hans-Christian Lønne