2000.03.18 Bergen Championships 2000 Students
Bergen Championships 2000 Students 18.03.2000, Storelogen, Kvarteret
Tabell Gruppespill 1
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Dag Haugtvedt, | 6 | 3 | 3 | 0 | 26 | 10 | 16 | 9 |
2. | Harald Olsvik, | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 6 | 6 | 9 |
3. | Martin A. Hellesø, | 6 | 3 | 1 | 2 | 1 | 0 1 | 5 -5 | 7 |
4. | Eivind Salen, | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 13 | -1 | 6 |
5. | Jonas Riise, | 6 | 1 | 3 | 2 | 11 | 13 | -2 | 5 |
6. | Didrik Mohr, | 6 | 0 | 4 | 2 | 10 | 12 | -2 | 4 |
7. | Trond Jacobsen, | 6 | 0 | 2 | 4 | 9 | 21 | -12 | 2 |
Tabell Gruppespill 2
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Martin Gilhuus, | 6 | 6 | 0 | 0 | 32 | 13 | 19 | 12 |
2. | Sigurd Fischer Olsen, Bizarro City | 6 | 4 | 0 | 2 | 18 | 11 | 7 | 8 |
3. | Preben Michaelsen, | 6 | 3 | 1 | 2 | 13 | 10 | 3 | 7 |
4. | Christian Petersen, | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 8 | 1 | 5 |
5. | Per Ove Johnsen, | 6 | 1 | 2 | 3 | 11 | 12 | -1 | 4 |
6. | Alfred C. R. Hals, | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 | 22 | -20 | 3 |
7. | Geir E. Jørgensen, | 6 | 1 | 1 | 4 | 8 1 | 7 -9 | 3 |
Tabell Gruppespill 3
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Ewoud Van Veen, Bizarro City | 6 | 5 | 0 | 1 | 36 | 10 | 26 | 10 |
2. | Bård Jovik, | 6 | 5 | 0 | 1 | 2 | 3 1 | 0 13 | 10 |
3. | Karl Erik Bernt, Bizarro City | 6 | 4 | 1 | 1 | 17 | 5 | 12 | 9 |
4. | Sigurd S. Pedersen, | 6 | 3 | 1 | 2 | 28 | 11 | 17 | 7 |
5. | Sturla, | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 19 | -11 | 4 |
6. | Rune Storetvedt, | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 22 | -17 | 2 |
7. | Kjell-Øyvind Hagen, | 6 | 0 | 0 | 6 | 2 4 | 2 -40 | 0 |
Tabell Gruppespill 4
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Stig Morken, | 6 | 5 | 0 | 2 | 17 | 6 | 11 | 10 |
2. | Magnus Ludvigsen, | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 | 6 | 10 | 9 |
3. | Aleksander, | 6 | 3 | 2 | 1 | 7 | 5 | 2 | 8 |
4. | Tommy Tollefsen, | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 9 | 2 | 7 |
5. | Svein Arne Rørosgaard, | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 1 | 0 -4 | 5 | |
6. | Sveinung Helgesen, | 6 | 1 | 0 | 5 | 9 | 16 | -7 | 2 |
7. | Roy Dorholt, | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 17 | -14 | 1 |
Tabell Gruppespill 5
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Johannes Aarøe, | 6 | 4 | 2 | 0 | 2 | 0 | 9 11 | 10 |
2. | Thomas Hageseter, | 6 | 4 | 1 | 1 | 27 | 9 | 18 | 9 |
3. | Morten Krogh, | 6 | 4 | 1 | 1 | 19 | 7 | 12 | 9 |
4. | Roger F. Olsen, | 6 | 3 | 0 | 3 | 13 | 13 | 0 | 6 |
5. | Rune J. Svendsen, | 6 | 2 | 0 | 4 | 8 | 15 | -7 | 4 |
6. | Tom D, | 6 | 1 | 0 | 5 | 12 | 33 | -21 | 2 |
7. | Morten Mitsen, | 6 | 1 | 0 | 5 | 5 | 18 | -13 | 2 |
Tabell Gruppespill 6
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Ola Eriksen, Trondheim BHK | 6 | 5 | 1 | 0 | 27 | 11 | 16 | 11 |
2. | Lars Mjaavatn, | 6 | 4 | 1 | 1 | 27 | 8 | 19 | 9 |
3. | Øyvind Dølemo, | 6 | 3 | 0 | 3 | 11 | 16 -5 | 6 | |
4. | Christian P. Blom, | 6 | 3 | 0 | 3 | 15 | 16 | -1 | 6 |
5. | Andreas Ørstavik, | 6 | 2 | 0 | 4 | 1 | 8 2 | 6 -8 | 4 |
6. | Leif Konrad Borsheim, | 6 | 2 | 0 | 4 | 14 | 20 | -6 | 4 |
7. | Martin Bøhn, | 6 | 1 | 0 | 5 | 1 | 0 2 | 5 -15 | 2 |
Tabell Gruppespill 7
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Geir Hjemås, Tonsberg BHK | 3 | 3 | 0 | 0 | 2 | 8 | 2 26 | 6 |
2. | Asbjørn Markhus, | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 9 -1 | 4 | |
3. | Eirik Aarre, | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 16 | -13 | 2 |
4. | Jeffrey A McKinney, | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 16 | -12 | 0 |
Tabell Gruppespill 8
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Øystein Sundsbø, | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 0 | 4 | |
2. | Sørnes, | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 0 | 3 | |
3. | Sturla Hjelmervik, | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 |
4. | Tone Åstorp, | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 0 | 2 |
Tabell Gruppespill 9
Pl | Navn,, | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Jan Roth Johnsen, | 4 | 3 | 1 | 0 | 15 | 4 | 11 | 7 |
2. | Giske, | 4 | 3 | 1 | 0 | 13 | 4 | 9 | 7 |
3. | Øyvind Fagerstrand, | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 7 -1 | 4 | |
4. | S. Ness, | 4 | 1 | 0 | 3 | 4 | 12 | -8 | 2 |
5. | Britt Kirsti Skagen, | 4 | 0 | 0 | 4 | 3 | 14 | -11 | 0 |
Sluttspill 1
Sekstendelsfinaler:
Sigurd Fischer Olsen - Harald Olsvik 1-0 (2-1)
Magnus Ludvigsen - Thomas Hageseter 0-1 (2-7)
Åttendelsfinaler:
Dag Haugtvedt - Asbjørn Markhus 1-0 (8-1)
Martin Gilhuus - Giske 1-0 (7-2)
Stig Morken - Bård Jovik 0-1 (1-2)
Johannes Aarøe - Sigurd Fischer Olsen 1-0 (3-1)
Ewoud Van Veen - Thomas Hageseter 1-0 (8-2)
Jan Roth Johnsen - Lars Mjaavatn 0-1 (1-5)
Ola Eriksen - Sørnes 1-0 (1-0)
Geir Hjemås - Øystein Sundsbø 1-0 (5-0)
Kvartfinaler:
Dag Haugtvedt - Martin Gilhuus 0-1 (2-4)
Bård Jovik - Johannes Aarøe 1-0 (3-2)
Ewoud Van Veen - Lars Mjaavatn 1-0 (2-1)
Ola Eriksen - Geir Hjemås 0-1 (1-7)
Semifinaler:
Martin Gilhuus - Bård Jovik 1-0 (3-2s)
Ewoud Van Veen - Geir Hjemås 0-1 (1-4)
Finale:
Martin Gilhuus - Geir Hjemås 1-0 (5-4)
Endelig Rekkefølge
1. Martin Gilhuus
2. Geir Hjemas, Tonsberg BHK
3. Ewoud Van Veen, Bizarro City
4. Bard Jovik
5. Ola Eriksen, Trondheim BHK
6. Johannes Aaroe
7. Dag Haugtvedt
8. Lars Mjaavatn
9. Jan Roth Johnsen
10. Stig Morken
11. Oystein Sundsbo
12. Giske
13. Thomas Hageseter
14. Sigurd Fischer Olsen, Bizarro City
15. Asbjørn Markhus
16. Sornes
17. Magnus Ludvigsen
18. Harald Olsvik
19. Morten Krogh
20. Karl Erik Bernt, Bizarro City
21. Aleksander
22. Preben Michaelsen
23. Martin A. Helleso
24. Sturla Hjelmervik
25. Oyvind Fagerstrand
26. Oyvind Dolemo
27. Eirik Aarre
28. Sigurd S. Pedersen
29. Tommy Tollefsen
30. Roger F. Olsen
31. Christian P. Blom
32. Eivind Salen
33. Christian Petersen
34. Tone Astorp
35. S. Ness
36. Jeffrey A McKinney
37. Jonas Riise
38. Svein Arne Rorosgaard
39. Per Ove Johnsen
40. Rune J. Svendsen
41. Andreas Orstavik
42. Sturla
43. Britt Kirsti Skagen
44. Didrik Mohr
45. Leif Konrad Borsheim
46. Alfred C. R. Hals
47. Sveinung Helgesen
48. Rune Storetvedt
49. Tom D.
50. Geir E. Jorgensen
51. Trond Jacobsen
52. Morten Mitsen
53. Martin Bohn
54. Roy Dorholt
55. Kjell-Oyvind Hagen
Bilder fra Kvarteret i Bergen, 18/3-2000
Og - la det være sagt: Martin Gilhuus er et stort talent. Ikke bare han, for sjelden har man sett så mye kvalitet og talent blant nybegynnere som i Bergen. Der er det mange som kan bli bra!