Forskjell mellom versjoner av «2013.01.17, Bergensliga Spring 2013 nr 2»
(Ny side: ===Bergensliga Spring 2013 #2 17.1.2013=== '''Tabell Gruppespill 1''' {| border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="margin: 1em 1em 1em 0; background: #f9f9f9; border: 1px #...) |
|||
Linje 574: | Linje 574: | ||
− | Ligareferat for liga nr 2 i vårsesongen 2013 | + | Ligareferat for liga nr 2 i vårsesongen 2013 vart ein prediksjon av korleis det ville gå på neste liga, som var [[2013.01.24, Bergensliga Spring 2013 nr 3]]. |
Nåværende revisjon fra 15. nov. 2014 kl. 21:23
Bergensliga Spring 2013 #2 17.1.2013
Tabell Gruppespill 1
Pl | Navn | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen | 12 | 10 | 0 | 2 | 43 | 18 | 25 | 20 |
2. | Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers | 12 | 9 | 2 | 1 | 34 | 14 | 20 | 20 |
3. | Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers | 12 | 6 | 3 | 3 | 28 | 19 | 9 | 15 |
4. | Per Ivar Lonne, Judasgeitene | 12 | 7 | 1 | 4 | 28 | 22 | 6 | 15 |
5. | Hans Chrisian Lonne, Judasgeitene | 12 | 5 | 3 | 4 | 29 | 17 | 12 | 13 |
6. | Ewoud van Veen, Bizarro | 12 | 5 | 3 | 4 | 27 | 18 | 9 | 13 |
7. | Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers | 12 | 6 | 0 | 6 | 23 | 26 | -3 | 12 |
8. | Darko Mrdalj, Judasgeitene | 12 | 5 | 2 | 5 | 25 | 25 | 0 | 12 |
9. | Fredrik Torkildsen, Judasgeitene | 12 | 5 | 1 | 6 | 25 | 23 | 2 | 11 |
10. | Anne Grethe Gangsoy, BSI Bordhockey | 12 | 5 | 0 | 7 | 22 | 36 | -14 | 10 |
11. | Bejnamin Overaas, BHK Graaveir | 12 | 3 | 1 | 8 | 14 | 32 | -18 | 7 |
12. | Bjarte Kysnes, Minde Muthapuckers | 12 | 2 | 2 | 8 | 15 | 25 | -10 | 6 |
13. | Jostein Aaroen, BSI Bordhockey | 12 | 0 | 2 | 10 | 7 | 45 | -38 | 2 |
Resultater Gruppespill 1
Vegard Flatoy - Bejnamin Overaas 3-1
Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 1-8
Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 0-1
Vegard Flatoy - Bjarte Kysnes 2-0
Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 1-2
Vegard Flatoy - Per Ivar Lonne 6-0
Vegard Flatoy - Fredrik Torkildsen 4-1
Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 2-1
Vegard Flatoy - Jostein Aaroen 3-1
Vegard Flatoy - Hans Chrisian Lonne 0-3
Vegard Flatoy - Anne Grethe Gangsoy 0-4
Vegard Flatoy - Ewoud van Veen 1-4
Fredrik Torkildsen - Darko Mrdalj 1-2
Fredrik Torkildsen - Jostein Aaroen 5-0w
Fredrik Torkildsen - Hans Chrisian Lonne 1-5
Fredrik Torkildsen - Anne Grethe Gangsoy 2-4
Fredrik Torkildsen - Ewoud van Veen 2-1
Fredrik Torkildsen - Vegard Flatoy 1-4
Fredrik Torkildsen - Bejnamin Overaas 1-2
Fredrik Torkildsen - Arne Johannes Holmin 3-1
Fredrik Torkildsen - Espen Eidsnes 2-2
Fredrik Torkildsen - Bjarte Kysnes 2-0
Fredrik Torkildsen - Svein Arne Fure 5-1
Fredrik Torkildsen - Per Ivar Lonne 0-1
Ewoud van Veen - Arne Johannes Holmin 0-3
Ewoud van Veen - Espen Eidsnes 1-2
Ewoud van Veen - Bjarte Kysnes 5-3
Ewoud van Veen - Svein Arne Fure 1-1
Ewoud van Veen - Per Ivar Lonne 1-3
Ewoud van Veen - Fredrik Torkildsen 1-2
Ewoud van Veen - Darko Mrdalj 2-0
Ewoud van Veen - Jostein Aaroen 2-2
Ewoud van Veen - Hans Chrisian Lonne 1-1
Ewoud van Veen - Anne Grethe Gangsoy 5-0
Ewoud van Veen - Vegard Flatoy 4-1
Ewoud van Veen - Bejnamin Overaas 4-0
Per Ivar Lonne - Jostein Aaroen 5-0w
Per Ivar Lonne - Hans Chrisian Lonne 3-1
Per Ivar Lonne - Anne Grethe Gangsoy 5-0w
Per Ivar Lonne - Ewoud van Veen 3-1
Per Ivar Lonne - Vegard Flatoy 0-6
Per Ivar Lonne - Bejnamin Overaas 4-2
Per Ivar Lonne - Arne Johannes Holmin 1-5
Per Ivar Lonne - Espen Eidsnes 0-1
Per Ivar Lonne - Bjarte Kysnes 3-2
Per Ivar Lonne - Svein Arne Fure 2-3
Per Ivar Lonne - Fredrik Torkildsen 1-0
Per Ivar Lonne - Darko Mrdalj 1-1
Anne Grethe Gangsoy - Espen Eidsnes 0-5w
Anne Grethe Gangsoy - Bjarte Kysnes 0-5w
Anne Grethe Gangsoy - Svein Arne Fure 0-5w
Anne Grethe Gangsoy - Per Ivar Lonne 0-5w
Anne Grethe Gangsoy - Fredrik Torkildsen 4-2
Anne Grethe Gangsoy - Darko Mrdalj 2-4
Anne Grethe Gangsoy - Jostein Aaroen 1-0
Anne Grethe Gangsoy - Hans Chrisian Lonne 2-0
Anne Grethe Gangsoy - Ewoud van Veen 0-5
Anne Grethe Gangsoy - Vegard Flatoy 4-0
Anne Grethe Gangsoy - Bejnamin Overaas 6-1
Anne Grethe Gangsoy - Arne Johannes Holmin 3-4
Svein Arne Fure - Jostein Aaroen 5-0w
Svein Arne Fure - Hans Chrisian Lonne 1-1
Svein Arne Fure - Anne Grethe Gangsoy 5-0w
Svein Arne Fure - Ewoud van Veen 1-1
Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 2-1
Svein Arne Fure - Bejnamin Overaas 3-0
Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 1-4
Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 1-1
Svein Arne Fure - Bjarte Kysnes 2-3
Svein Arne Fure - Per Ivar Lonne 3-2
Svein Arne Fure - Fredrik Torkildsen 1-5
Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 3-1
Hans Chrisian Lonne - Bjarte Kysnes 4-1
Hans Chrisian Lonne - Svein Arne Fure 1-1
Hans Chrisian Lonne - Per Ivar Lonne 1-3
Hans Chrisian Lonne - Fredrik Torkildsen 5-1
Hans Chrisian Lonne - Darko Mrdalj 5-2
Hans Chrisian Lonne - Jostein Aaroen 5-0
Hans Chrisian Lonne - Anne Grethe Gangsoy 0-2
Hans Chrisian Lonne - Ewoud van Veen 1-1
Hans Chrisian Lonne - Vegard Flatoy 3-0
Hans Chrisian Lonne - Bejnamin Overaas 1-1
Hans Chrisian Lonne - Arne Johannes Holmin 1-2
Hans Chrisian Lonne - Espen Eidsnes 2-3
Bjarte Kysnes - Hans Chrisian Lonne 1-4
Bjarte Kysnes - Anne Grethe Gangsoy 5-0w
Bjarte Kysnes - Ewoud van Veen 3-5
Bjarte Kysnes - Vegard Flatoy 0-2
Bjarte Kysnes - Bejnamin Overaas 1-2
Bjarte Kysnes - Arne Johannes Holmin 0-2
Bjarte Kysnes - Espen Eidsnes 0-3
Bjarte Kysnes - Svein Arne Fure 3-2
Bjarte Kysnes - Per Ivar Lonne 2-3
Bjarte Kysnes - Fredrik Torkildsen 0-2
Bjarte Kysnes - Darko Mrdalj 0-0
Bjarte Kysnes - Jostein Aaroen 0-0
Jostein Aaroen - Svein Arne Fure 0-5w
Jostein Aaroen - Per Ivar Lonne 0-5w
Jostein Aaroen - Fredrik Torkildsen 0-5w
Jostein Aaroen - Darko Mrdalj 0-6
Jostein Aaroen - Hans Chrisian Lonne 0-5
Jostein Aaroen - Anne Grethe Gangsoy 0-1
Jostein Aaroen - Ewoud van Veen 2-2
Jostein Aaroen - Vegard Flatoy 1-3
Jostein Aaroen - Bejnamin Overaas 1-3
Jostein Aaroen - Arne Johannes Holmin 1-4
Jostein Aaroen - Espen Eidsnes 2-6
Jostein Aaroen - Bjarte Kysnes 0-0
Espen Eidsnes - Anne Grethe Gangsoy 5-0w
Espen Eidsnes - Ewoud van Veen 2-1
Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 1-0
Espen Eidsnes - Bejnamin Overaas 4-1
Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 1-4
Espen Eidsnes - Bjarte Kysnes 3-0
Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 1-1
Espen Eidsnes - Per Ivar Lonne 1-0
Espen Eidsnes - Fredrik Torkildsen 2-2
Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 5-1
Espen Eidsnes - Jostein Aaroen 6-2
Espen Eidsnes - Hans Chrisian Lonne 3-2
Arne Johannes Holmin - Ewoud van Veen 3-0
Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 8-1
Arne Johannes Holmin - Bejnamin Overaas 2-1
Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 4-1
Arne Johannes Holmin - Bjarte Kysnes 2-0
Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 4-1
Arne Johannes Holmin - Per Ivar Lonne 5-1
Arne Johannes Holmin - Fredrik Torkildsen 1-3
Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 4-5
Arne Johannes Holmin - Jostein Aaroen 4-1
Arne Johannes Holmin - Hans Chrisian Lonne 2-1
Arne Johannes Holmin - Anne Grethe Gangsoy 4-3
Darko Mrdalj - Fredrik Torkildsen 2-1
Darko Mrdalj - Jostein Aaroen 6-0
Darko Mrdalj - Hans Chrisian Lonne 2-5
Darko Mrdalj - Anne Grethe Gangsoy 4-2
Darko Mrdalj - Ewoud van Veen 0-2
Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 1-2
Darko Mrdalj - Bejnamin Overaas 2-0
Darko Mrdalj - Arne Johannes Holmin 5-4
Darko Mrdalj - Espen Eidsnes 1-5
Darko Mrdalj - Bjarte Kysnes 0-0
Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 1-3
Darko Mrdalj - Per Ivar Lonne 1-1
Bejnamin Overaas - Vegard Flatoy 1-3
Bejnamin Overaas - Arne Johannes Holmin 1-2
Bejnamin Overaas - Espen Eidsnes 1-4
Bejnamin Overaas - Bjarte Kysnes 2-1
Bejnamin Overaas - Svein Arne Fure 0-3
Bejnamin Overaas - Per Ivar Lonne 2-4
Bejnamin Overaas - Fredrik Torkildsen 2-1
Bejnamin Overaas - Darko Mrdalj 0-2
Bejnamin Overaas - Jostein Aaroen 3-1
Bejnamin Overaas - Hans Chrisian Lonne 1-1
Bejnamin Overaas - Anne Grethe Gangsoy 1-6
Bejnamin Overaas - Ewoud van Veen 0-4
Tabell Gruppespill 3
Pl | Navn | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Fredrik Torkildsen, Judasgeitene | 6 | 5 | 1 | 0 | 15 | 3 | 12 | 11 |
2. | Bjarte Kysnes, Minde Muthapuckers | 6 | 3 | 1 | 2 | 14 | 9 | 5 | 7 |
3. | Bejnamin Overaas, BHK Graaveir | 6 | 3 | 0 | 3 | 14 | 8 | 6 | 6 |
4. | Jostein Aaroen, BSI Bordhockey | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 24 | -23 | 0 |
Resultater Gruppespill 2
Bjarte Kysnes - Bejnamin Overaas 1-5
Bjarte Kysnes - Fredrik Torkildsen 0-0
Bjarte Kysnes - Jostein Aaroen 6-0
Fredrik Torkildsen - Jostein Aaroen 2-1
Fredrik Torkildsen - Bjarte Kysnes 0-0
Fredrik Torkildsen - Bejnamin Overaas 2-0
Jostein Aaroen - Fredrik Torkildsen 1-2
Jostein Aaroen - Bejnamin Overaas 0-1
Jostein Aaroen - Bjarte Kysnes 0-6
Bejnamin Overaas - Bjarte Kysnes 5-1
Bejnamin Overaas - Jostein Aaroen 1-0
Bejnamin Overaas - Fredrik Torkildsen 0-2
Resultater Gruppespill 3
Bjarte Kysnes - Bejnamin Overaas 2-1
Bjarte Kysnes - Fredrik Torkildsen 0-3
Bjarte Kysnes - Jostein Aaroen 5-0w
Fredrik Torkildsen - Jostein Aaroen 5-0w
Fredrik Torkildsen - Bjarte Kysnes 3-0
Fredrik Torkildsen - Bejnamin Overaas 3-2
Jostein Aaroen - Fredrik Torkildsen 0-5w
Jostein Aaroen - Bejnamin Overaas 0-5w
Jostein Aaroen - Bjarte Kysnes 0-5w
Bejnamin Overaas - Bjarte Kysnes 1-2
Bejnamin Overaas - Jostein Aaroen 5-0w
Bejnamin Overaas - Fredrik Torkildsen 2-3
Tabell Gruppespill 4
Pl | Navn | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | 4 | 5 |
2. | Per Ivar Lonne, Judasgeitene | 3 | 1 | 2 | 0 | 6 | 4 | 2 | 4 |
3. | Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers | 3 | 1 | 0 | 2 | 6 | 8 | -2 | 2 |
4. | Darko Mrdalj, Judasgeitene | 3 | 0 | 1 | 2 | 3 | 7 | -4 | 1 |
Resultater Gruppespill 4
Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 2-3
Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 3-2
Vegard Flatoy - Per Ivar Lonne 1-3
Darko Mrdalj - Per Ivar Lonne 1-1
Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 2-3
Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 0-3
Per Ivar Lonne - Darko Mrdalj 1-1
Per Ivar Lonne - Svein Arne Fure 2-2
Per Ivar Lonne - Vegard Flatoy 3-1
Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 3-2
Svein Arne Fure - Per Ivar Lonne 2-2
Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 3-0
Sluttspill 1
Kvartfinaler:
Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 3-1 (2-4,5-1,4-1,9-0)
Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 3-0 (4-2,2-0,4-1)
Svein Arne Fure - Ewoud van Veen 1-3 (1-2,3-4s,4-2,0-4)
Per Ivar Lonne - Hans Chrisian Lonne 0-3 (0-3,0-4,2-3s)
Semifinaler:
Arne Johannes Holmin - Hans Chrisian Lonne 3-2 (5-2,4-2,2-4,2-3s,2-1)
Espen Eidsnes - Ewoud van Veen 3-2 (2-4,2-1,1-4,4-1,1-0)
Finale:
Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 1-3 (2-3,2-1,2-4,2-3)
Bronsefinale:
Hans Chrisian Lonne - Ewoud van Veen 1-3 (3-4,2-3s,5-4s,3-4)
Ligareferat for liga nr 2 i vårsesongen 2013 vart ein prediksjon av korleis det ville gå på neste liga, som var 2013.01.24, Bergensliga Spring 2013 nr 3.
1. Eidsnes: Etter siger i førre liga, hans andre best-av-fem-siger over Holmin i år, vart det ein liten knekk for Eidsnes på Jæren. Mest sannsynleg vart Hestad-samanlikningane som Trond Ove og Holmin krydra bussturen med for reelle til at Eidsnes klarte å prestera godt nok. Vonleg vil Eidsnes bryta forbanninga, og gjera det skarpt nok til å vinna to ligaer på rad, noko Hestad aldri greidde før han avslutta karriera so altfor tidleg. Men han kjem 3. plass..
2. Holmin: Dårleg prestasjon i finalen i førre liga var kanskje det som skulle til for å ta skikkeleg grep på Jæren Open, og sjølvtillita det bar med seg å slå ut ein kapasitet som Basse, tek han med seg inn til siger i dag.
3. Ewoud: Den suverene bronsevinnar i Bergensligaen klarte det endå ein gong, men vil møta sterk motstand i alle dei åtte som deltok på turnering i helga. Denne gongen slepper han iallfall å kjempa for kvartfinale, men taper bronsen mot Eidsnes.
4. HC: Ryker mot Trond Ove i dag grunna mangel på killertriks, som Kjelli misjonerte for på banketten på Ambolten. Det held ikkje med Lønnskipp mot Trond Ove sine HS.
5. Fure: Fure mot Ewoud endar i Nederlandsk siger, og ein illsint Fure som klaskar neven i brettet so det knuser og Fure må hentast med legevakt.
6. PIL: Oppturen vert snudd til nedtur for PIL, som hamnar i kamp om 9. plass, som han rett nok vinner. MEn treninga på riktige ting og effektive triks er i gang. Brødrene Lønne skal verna om dei to øvste plassane i Judasgeitene.
7. Flatøy: Det løner seg ikkje å skofta turnering, og serleg ikkje den turneringa der han var bankettprinsen i fjor. Tap for ein brutal Holmin i kvart i dag.
8. Darko: Darko var rågod i nokre kampar mot Holmin sist liga, men treng trening i forsvar når pucken får fart på seg rundt på brettet. Det kan koma gjennom å ikkje overreagera, og det vert kvartfinale i dag óg.
9. Thorkildsen: Store framskritt førre liga, og det held fram med Jon Spesial i dag. Det bør vera hovudtrikset til SM.
10. Kysnes: Slapp inn mindre enn Flatøy sist liga, og er enormt nær kvarfinale i dag, dersom han kjem...
11. Øveraas: Bør tak steget heilt ut og leggja heilt om til mest fokus på venstreskyffel. Her er han mykje betre enn han trur. Ein typisk venstreskyfflar, som bruker ligaen i dag til trening.
12. Aarøen: Venstreskyfflar er denne mannen òg, og klatrar på tabellen med det i dag.
13. Damespillern: Tida er over då det gjeng å koma fire kampar for seint til liga, og sist vekes katastrofe tek ho ikkje sjansen på, og kjem heller neste veke.