2014.04.30, Bergensliga Spring 2014 nr 16
Bergensliga Spring 2014 # 16 30.04.2014
Tabell Gruppespill
Pl | Navn | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Hans Chrisian Lonne, Stigarevolusjonen | 24 | 18 | 2 | 4 | 99 | 46 | 53 | 38 |
2. | Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen | 24 | 18 | 2 | 4 | 86 | 51 | 35 | 38 |
3. | Trond Gangsoy, BSI Bordhockey | 24 | 16 | 5 | 3 | 74 | 43 | 31 | 37 |
4. | Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers | 24 | 17 | 3 | 4 | 96 | 43 | 53 | 37 |
5. | Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers | 24 | 12 | 6 | 6 | 63 | 56 | 7 | 30 |
6. | Darko Mrdalj, Minde Muthapuckers | 24 | 14 | 1 | 9 | 69 | 42 | 27 | 29 |
7. | Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers | 24 | 11 | 3 | 10 | 61 | 48 | 13 | 25 |
8. | Morten Aarflot, Jaren Bordhockey | 24 | 8 | 2 | 14 | 62 | 60 | 2 | 18 |
9. | Martin Hatlebrekke, BHK Graaveir | 24 | 8 | 2 | 14 | 56 | 69 | -13 | 18 |
10. | Magnus Stendal, Minde Muthapuckers | 24 | 6 | 5 | 13 | 48 | 75 | -27 | 17 |
11. | Andreas Zarman, BSI Bordhockey | 24 | 7 | 0 | 17 | 29 | 70 | -41 | 14 |
12. | Endre Vestbo, Judasgeitene | 24 | 4 | 3 | 17 | 33 | 73 | -40 | 11 |
13. | Andrzej Suslowicz, BSI Bordhockey | 24 | 0 | 0 | 24 | 8 | 108 | -100 | 0 |
Resultater Gruppespill 1
Espen Eidsnes - Magnus Stendal 5-2
Espen Eidsnes - Martin Hatlebrekke 8-1
Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 3-1
Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 3-1
Espen Eidsnes - Trond Gangsoy 2-3
Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 3-2
Espen Eidsnes - Andrzej Suslowicz 4-1
Espen Eidsnes - Andreas Zarman 5-0
Espen Eidsnes - Endre Vestbo 6-1
Espen Eidsnes - Morten Aarflot 5-2
Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 2-2
Espen Eidsnes - Hans Christian Lonne 6-4
Arne Johannes Holmin - Andreas Zarman 4-2
Arne Johannes Holmin - Endre Vestbo 4-2
Arne Johannes Holmin - Morten Aarflot 3-1
Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 2-2
Arne Johannes Holmin - Hans Christian Lonne 4-3
Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 2-3
Arne Johannes Holmin - Magnus Stendal 6-2
Arne Johannes Holmin - Martin Hatlebrekke 3-0
Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 3-2
Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 5-2
Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 2-2
Arne Johannes Holmin - Andrzej Suslowicz 3-2
Hans Christian Lonne- Martin Hatlebrekke 6-2
Hans Christian Lonne- Svein Arne Fure 4-2
Hans Christian Lonne- Darko Mrdalj 5-3
Hans Christian Lonne- Trond Gangsoy 5-3
Hans Christian Lonne- Arne Johannes Holmin 3-4
Hans Christian Lonne- Andrzej Suslowicz 3-0
Hans Christian Lonne- Andreas Zarman 6-0
Hans Christian Lonne- Endre Vestbo 3-0
Hans Christian Lonne- Morten Aarflot 5-0
Hans Christian Lonne- Vegard Flatoy 2-4
Hans Christian Lonne- Espen Eidsnes 4-6
Hans Christian Lonne- Magnus Stendal 7-1
Trond Gangsoy - Endre Vestbo 2-1
Trond Gangsoy - Morten Aarflot 5-2
Trond Gangsoy - Vegard Flatoy 2-1
Trond Gangsoy - Hans Christian Lonne 3-5
Trond Gangsoy - Espen Eidsnes 3-2
Trond Gangsoy - Magnus Stendal 3-3
Trond Gangsoy - Martin Hatlebrekke 4-1
Trond Gangsoy - Svein Arne Fure 3-1
Trond Gangsoy - Darko Mrdalj 1-2
Trond Gangsoy - Arne Johannes Holmin 2-2
Trond Gangsoy - Andrzej Suslowicz 2-0
Trond Gangsoy - Andreas Zarman 3-1
Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 2-1
Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 1-5
Vegard Flatoy - Trond Gangsoy 1-2
Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 2-2
Vegard Flatoy - Andrzej Suslowicz 4-3
Vegard Flatoy - Andreas Zarman 2-1
Vegard Flatoy - Endre Vestbo 1-1
Vegard Flatoy - Morten Aarflot 2-5
Vegard Flatoy - Hans Christian Lonne 4-2
Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 2-2
Vegard Flatoy - Magnus Stendal 5-0
Vegard Flatoy - Martin Hatlebrekke 3-2
Darko Mrdalj - Morten Aarflot 3-1
Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 5-1
Darko Mrdalj - Hans Christian Lonne 3-5
Darko Mrdalj - Espen Eidsnes 1-3
Darko Mrdalj - Magnus Stendal 5-1
Darko Mrdalj - Martin Hatlebrekke 0-3
Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 4-2
Darko Mrdalj - Trond Gangsoy 2-1
Darko Mrdalj - Arne Johannes Holmin 2-5
Darko Mrdalj - Andrzej Suslowicz 6-0
Darko Mrdalj - Andreas Zarman 1-2
Darko Mrdalj - Endre Vestbo 2-0
Morten Aarflot - Darko Mrdalj 1-3
Morten Aarflot - Trond Gangsoy 2-5
Morten Aarflot - Arne Johannes Holmin 1-3
Morten Aarflot - Andrzej Suslowicz 6-0
Morten Aarflot - Andreas Zarman 4-0
Morten Aarflot - Endre Vestbo 1-1
Morten Aarflot - Vegard Flatoy 5-2
Morten Aarflot - Hans Christian Lonne 0-5
Morten Aarflot - Espen Eidsnes 2-5
Morten Aarflot - Magnus Stendal 6-0
Morten Aarflot - Martin Hatlebrekke 3-3
Morten Aarflot - Svein Arne Fure 2-3
Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 1-2
Svein Arne Fure - Hans Christian Lonne 2-4
Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 1-3
Svein Arne Fure - Magnus Stendal 2-2
Svein Arne Fure - Martin Hatlebrekke 2-1
Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 2-4
Svein Arne Fure - Trond Gangsoy 1-3
Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 2-3
Svein Arne Fure - Andrzej Suslowicz 5-1
Svein Arne Fure - Andreas Zarman 1-2
Svein Arne Fure - Endre Vestbo 5-0
Svein Arne Fure - Morten Aarflot 3-2
Endre Vestbo - Trond Gangsoy 1-2
Endre Vestbo - Arne Johannes Holmin 2-4
Endre Vestbo - Andrzej Suslowicz 4-1
Endre Vestbo - Andreas Zarman 4-0
Endre Vestbo - Morten Aarflot 1-1
Endre Vestbo - Vegard Flatoy 1-1
Endre Vestbo - Hans Christian Lonne 0-3
Endre Vestbo - Espen Eidsnes 1-6
Endre Vestbo - Magnus Stendal 1-3
Endre Vestbo - Martin Hatlebrekke 4-0
Endre Vestbo - Svein Arne Fure 0-5
Endre Vestbo - Darko Mrdalj 0-2
Martin Hatlebrekke - Hans Christian Lonne 2-6
Martin Hatlebrekke - Espen Eidsnes 1-8
Martin Hatlebrekke - Magnus Stendal 2-2
Martin Hatlebrekke - Svein Arne Fure 1-2
Martin Hatlebrekke - Darko Mrdalj 3-0
Martin Hatlebrekke - Trond Gangsoy 1-4
Martin Hatlebrekke - Arne Johannes Holmin 0-3
Martin Hatlebrekke - Andrzej Suslowicz 4-0
Martin Hatlebrekke - Andreas Zarman 2-1
Martin Hatlebrekke - Endre Vestbo 0-4
Martin Hatlebrekke - Morten Aarflot 3-3
Martin Hatlebrekke - Vegard Flatoy 2-3
Andreas Zarman - Arne Johannes Holmin 2-4
Andreas Zarman - Andrzej Suslowicz 2-0
Andreas Zarman - Endre Vestbo 0-4
Andreas Zarman - Morten Aarflot 0-4
Andreas Zarman - Vegard Flatoy 1-2
Andreas Zarman - Hans Christian Lonne 0-6
Andreas Zarman - Espen Eidsnes 0-5
Andreas Zarman - Magnus Stendal 4-0
Andreas Zarman - Martin Hatlebrekke 1-2
Andreas Zarman - Svein Arne Fure 2-1
Andreas Zarman - Darko Mrdalj 2-1
Andreas Zarman - Trond Gangsoy 1-3
Magnus Stendal - Espen Eidsnes 2-5
Magnus Stendal - Martin Hatlebrekke 2-2
Magnus Stendal - Svein Arne Fure 2-2
Magnus Stendal - Darko Mrdalj 1-5
Magnus Stendal - Trond Gangsoy 3-3
Magnus Stendal - Arne Johannes Holmin 2-6
Magnus Stendal - Andrzej Suslowicz 5-0
Magnus Stendal - Andreas Zarman 0-4
Magnus Stendal - Endre Vestbo 3-1
Magnus Stendal - Morten Aarflot 0-6
Magnus Stendal - Vegard Flatoy 0-5
Magnus Stendal - Hans Christian Lonne 1-7
Andrzej Suslowicz - Andreas Zarman 0-2
Andrzej Suslowicz - Endre Vestbo 1-4
Andrzej Suslowicz - Morten Aarflot 0-6
Andrzej Suslowicz - Vegard Flatoy 3-4
Andrzej Suslowicz - Hans Christian Lonne 0-3
Andrzej Suslowicz - Espen Eidsnes 1-4
Andrzej Suslowicz - Magnus Stendal 0-5
Andrzej Suslowicz - Martin Hatlebrekke 0-4
Andrzej Suslowicz - Svein Arne Fure 1-5
Andrzej Suslowicz - Darko Mrdalj 0-6
Andrzej Suslowicz - Trond Gangsoy 0-2
Andrzej Suslowicz - Arne Johannes Holmin 2-3
Tabell Gruppespill 1
Pl | Navn | K | S | U | T | MS | MI | +/- | P |
1. | Espen Eidsnes, Minde Muthapuckers | 12 | 10 | 1 | 1 | 52 | 20 | 32 | 21 |
2. | Arne Johannes Holmin, Stigarevolusjonen | 12 | 9 | 2 | 1 | 41 | 23 | 18 | 20 |
3. | Hans Chrisian Lonne, Stigarevolusjonen | 12 | 9 | 0 | 3 | 53 | 25 | 28 | 18 |
4. | Trond Gangsoy, BSI Bordhockey | 12 | 8 | 2 | 2 | 33 | 21 | 12 | 18 |
5. | Vegard Flatoy, Minde Muthapuckers | 12 | 6 | 3 | 3 | 29 | 26 | 3 | 15 |
6. | Darko Mrdalj, Minde Muthapuckers | 12 | 7 | 0 | 5 | 34 | 24 | 10 | 14 |
7. | Morten Aarflot, Jaren Bordhockey | 12 | 4 | 2 | 6 | 33 | 30 | 3 | 10 |
8. | Svein Arne Fure, Minde Muthapuckers | 12 | 4 | 1 | 7 | 27 | 27 | 0 | 9 |
9. | Endre Vestbo, Judasgeitene | 12 | 3 | 2 | 7 | 19 | 28 | -9 | 8 |
10. | Martin Hatlebrekke, BHK Graaveir | 12 | 3 | 2 | 7 | 21 | 36 | -15 | 8 |
11. | Andreas Zarman, BSI Bordhockey | 12 | 4 | 0 | 8 | 15 | 32 | -17 | 8 |
12. | Magnus Stendal, Minde Muthapuckers | 12 | 2 | 3 | 7 | 21 | 46 | -25 | 7 |
13. | Andrzej Suslowicz, BSI Bordhockey | 12 | 0 | 0 | 12 | 8 | 48 | -40 | 0 |
Resultater Gruppespill 2
Espen Eidsnes - Magnus Stendal 6-2
Espen Eidsnes - Martin Hatlebrekke 5-2
Espen Eidsnes - Svein Arne Fure 1-2
Espen Eidsnes - Darko Mrdalj 2-4
Espen Eidsnes - Trond Gangsoy 3-3
Espen Eidsnes - Arne Johannes Holmin 3-4
Espen Eidsnes - Andrzej Suslowicz 5-0w
Espen Eidsnes - Andreas Zarman 3-0
Espen Eidsnes - Endre Vestbo 7-0
Espen Eidsnes - Morten Aarflot 3-1
Espen Eidsnes - Vegard Flatoy 3-2
Espen Eidsnes - Hans Christian Lonne 3-3
Arne Johannes Holmin - Andreas Zarman 2-1
Arne Johannes Holmin - Endre Vestbo 9-0
Arne Johannes Holmin - Morten Aarflot 4-3
Arne Johannes Holmin - Vegard Flatoy 5-2
Arne Johannes Holmin - Hans Christian Lonne 2-5
Arne Johannes Holmin - Espen Eidsnes 4-3
Arne Johannes Holmin - Magnus Stendal 1-2
Arne Johannes Holmin - Martin Hatlebrekke 6-3
Arne Johannes Holmin - Svein Arne Fure 4-3
Arne Johannes Holmin - Darko Mrdalj 1-0
Arne Johannes Holmin - Trond Gangsoy 2-6
Arne Johannes Holmin - Andrzej Suslowicz 5-0w
Hans Christian Lonne- Martin Hatlebrekke 3-5
Hans Christian Lonne- Svein Arne Fure 5-1
Hans Christian Lonne- Darko Mrdalj 3-2
Hans Christian Lonne- Trond Gangsoy 4-1
Hans Christian Lonne- Arne Johannes Holmin 5-2
Hans Christian Lonne- Andrzej Suslowicz 5-0w
Hans Christian Lonne- Andreas Zarman 3-2
Hans Christian Lonne- Endre Vestbo 4-1
Hans Christian Lonne- Morten Aarflot 4-1
Hans Christian Lonne- Vegard Flatoy 2-2
Hans Christian Lonne- Espen Eidsnes 3-3
Hans Christian Lonne- Magnus Stendal 5-1
Trond Gangsoy - Endre Vestbo 3-2
Trond Gangsoy - Morten Aarflot 4-2
Trond Gangsoy - Vegard Flatoy 2-2
Trond Gangsoy - Hans Christian Lonne 1-4
Trond Gangsoy - Espen Eidsnes 3-3
Trond Gangsoy - Magnus Stendal 2-1
Trond Gangsoy - Martin Hatlebrekke 4-1
Trond Gangsoy - Svein Arne Fure 3-3
Trond Gangsoy - Darko Mrdalj 3-2
Trond Gangsoy - Arne Johannes Holmin 6-2
Trond Gangsoy - Andrzej Suslowicz 5-0w
Trond Gangsoy - Andreas Zarman 5-0w
Vegard Flatoy - Svein Arne Fure 4-3
Vegard Flatoy - Darko Mrdalj 1-5
Vegard Flatoy - Trond Gangsoy 2-2
Vegard Flatoy - Arne Johannes Holmin 2-5
Vegard Flatoy - Andrzej Suslowicz 5-0w
Vegard Flatoy - Andreas Zarman 4-1
Vegard Flatoy - Endre Vestbo 2-2
Vegard Flatoy - Morten Aarflot 2-1
Vegard Flatoy - Hans Christian Lonne 2-2
Vegard Flatoy - Espen Eidsnes 2-3
Vegard Flatoy - Magnus Stendal 3-2
Vegard Flatoy - Martin Hatlebrekke 5-4
Darko Mrdalj - Morten Aarflot 3-2
Darko Mrdalj - Vegard Flatoy 5-1
Darko Mrdalj - Hans Christian Lonne 2-3
Darko Mrdalj - Espen Eidsnes 4-2
Darko Mrdalj - Magnus Stendal 3-3
Darko Mrdalj - Martin Hatlebrekke 2-1
Darko Mrdalj - Svein Arne Fure 1-2
Darko Mrdalj - Trond Gangsoy 2-3
Darko Mrdalj - Arne Johannes Holmin 0-1
Darko Mrdalj - Andrzej Suslowicz 5-0w
Darko Mrdalj - Andreas Zarman 5-0w
Darko Mrdalj - Endre Vestbo 3-0
Morten Aarflot - Darko Mrdalj 2-3
Morten Aarflot - Trond Gangsoy 2-4
Morten Aarflot - Arne Johannes Holmin 3-4
Morten Aarflot - Andrzej Suslowicz 5-0w
Morten Aarflot - Andreas Zarman 1-3
Morten Aarflot - Endre Vestbo 3-2
Morten Aarflot - Vegard Flatoy 1-2
Morten Aarflot - Hans Christian Lonne 1-4
Morten Aarflot - Espen Eidsnes 1-3
Morten Aarflot - Magnus Stendal 6-1
Morten Aarflot - Martin Hatlebrekke 3-1
Morten Aarflot - Svein Arne Fure 1-3
Svein Arne Fure - Vegard Flatoy 3-4
Svein Arne Fure - Hans Christian Lonne 1-5
Svein Arne Fure - Espen Eidsnes 2-1
Svein Arne Fure - Magnus Stendal 1-1
Svein Arne Fure - Martin Hatlebrekke 3-1
Svein Arne Fure - Darko Mrdalj 2-1
Svein Arne Fure - Trond Gangsoy 3-3
Svein Arne Fure - Arne Johannes Holmin 3-4
Svein Arne Fure - Andrzej Suslowicz 5-0w
Svein Arne Fure - Andreas Zarman 5-0w
Svein Arne Fure - Endre Vestbo 3-0
Svein Arne Fure - Morten Aarflot 3-1
Endre Vestbo - Trond Gangsoy 2-3
Endre Vestbo - Arne Johannes Holmin 0-9
Endre Vestbo - Andrzej Suslowicz 5-0w
Endre Vestbo - Andreas Zarman 0-2
Endre Vestbo - Morten Aarflot 2-3
Endre Vestbo - Vegard Flatoy 2-2
Endre Vestbo - Hans Christian Lonne 1-4
Endre Vestbo - Espen Eidsnes 0-7
Endre Vestbo - Magnus Stendal 0-4
Endre Vestbo - Martin Hatlebrekke 2-5
Endre Vestbo - Svein Arne Fure 0-3
Endre Vestbo - Darko Mrdalj 0-3
Martin Hatlebrekke - Hans Christian Lonne 5-3
Martin Hatlebrekke - Espen Eidsnes 2-5
Martin Hatlebrekke - Magnus Stendal 2-0
Martin Hatlebrekke - Svein Arne Fure 1-3
Martin Hatlebrekke - Darko Mrdalj 1-2
Martin Hatlebrekke - Trond Gangsoy 1-4
Martin Hatlebrekke - Arne Johannes Holmin 3-6
Martin Hatlebrekke - Andrzej Suslowicz 5-0w
Martin Hatlebrekke - Andreas Zarman 5-0w
Martin Hatlebrekke - Endre Vestbo 5-2
Martin Hatlebrekke - Morten Aarflot 1-3
Martin Hatlebrekke - Vegard Flatoy 4-5
Andreas Zarman - Arne Johannes Holmin 1-2
Andreas Zarman - Andrzej Suslowicz 5-0w
Andreas Zarman - Endre Vestbo 2-0
Andreas Zarman - Morten Aarflot 3-1
Andreas Zarman - Vegard Flatoy 1-4
Andreas Zarman - Hans Christian Lonne 2-3
Andreas Zarman - Espen Eidsnes 0-3
Andreas Zarman - Magnus Stendal 0-5w
Andreas Zarman - Martin Hatlebrekke 0-5w
Andreas Zarman - Svein Arne Fure 0-5w
Andreas Zarman - Darko Mrdalj 0-5w
Andreas Zarman - Trond Gangsoy 0-5w
Magnus Stendal - Espen Eidsnes 2-6
Magnus Stendal - Martin Hatlebrekke 0-2
Magnus Stendal - Svein Arne Fure 1-1
Magnus Stendal - Darko Mrdalj 3-3
Magnus Stendal - Trond Gangsoy 1-2
Magnus Stendal - Arne Johannes Holmin 2-1
Magnus Stendal - Andrzej Suslowicz 5-0w
Magnus Stendal - Andreas Zarman 5-0w
Magnus Stendal - Endre Vestbo 4-0
Magnus Stendal - Morten Aarflot 1-6
Magnus Stendal - Vegard Flatoy 2-3
Magnus Stendal - Hans Christian Lonne 1-5
Andrzej Suslowicz - Andreas Zarman 0-5w
Andrzej Suslowicz - Endre Vestbo 0-5w
Andrzej Suslowicz - Morten Aarflot 0-5w
Andrzej Suslowicz - Vegard Flatoy 0-5w
Andrzej Suslowicz - Hans Christian Lonne 0-5w
Andrzej Suslowicz - Espen Eidsnes 0-5w
Andrzej Suslowicz - Magnus Stendal 0-5w
Andrzej Suslowicz - Martin Hatlebrekke 0-5w
Andrzej Suslowicz - Svein Arne Fure 0-5w
Andrzej Suslowicz - Darko Mrdalj 0-5w
Andrzej Suslowicz - Trond Gangsoy 0-5w
Andrzej Suslowicz - Arne Johannes Holmin 0-5w
1. Hans Christian Lonne: Bergar spaninga i Bergensligaen Vår 2014 med ein hårfin fyrsteplass på denne ekstraordinære supertosdagen, som vart spelt på månadens siste dag sidan 1. mai fall på ein tordsag i år. Før nest siste kamp trenger han å ta tre poeng mot Eidsnes og Stendal for å slå Holmin på innbyrdes. Presisjonen til HC kan vera ekstremt god til tider, noko han vinner denne ligaen på. Berre fjerdeplass på quiz.
2. Arne Johannes Holmin: Etter ein sterk siger over Eidsnes, som han såg som den farlegaste utfordraren til fyrsteplassen, vert det eit irriterande tap for Stendal, som spelar for klubben og surfar i land på ei tidleg 2-0-leiing. Prøvar å trena på smygar, med noko hell. Vinner quiz.
3. Trond Gangsoy: Slår litt tilbake frå 18. plassen på NM, men kjem ikkje skikkeleg i gang til å kunne gå til topps. Spelar ein vanvittig god kamp mot Holmin i si siste spelande runde, der tempo og presisjon klaffar optimalt.
4. Espen Eidsnes: Har ein glimrande sjanse til å vinna sin fyrste supertorsdag med siger i sin siste kamp, men kjem tidleg under mot HC, og må ta att 1-3 til 3-3 mot slutten. Har fleire sjansar, men manglar killeren frå anten venstre eller høgre ving. Kampen kokar ut i uavgjort, og Eidsnes fell heilt til 4. plass heller enn å kunne avgjera ligaen med omkamp mot Holmin.
5. Vegard Flatoy: Eit stykke bak topp-kvartetten, truleg grunna mangel på NM. Har 45 poeng å ta inn på Eidsnes i kamp om bronsemedaljen, noko han absolutt bør ta seg mål av å klara.
6. Darko Mrdalj: Kveldens tettaste forsvar, men til liks med Flatøy merkar han kanskje at dei som var på NM har ein ekstra snert i duellane. Kan gå for noko hardare støt med senter på skyflar.
7. Svein Arne Fure: Tidenes mest katastrofale start på ein supertorsdag med 1-1-6 gjorde det vanskeleg å oppnå god plassering. Merner han spelar som om han ikkje er der, og heller skal på liga til ordinær tid på torsdag. Får til ein uplanlagd Myllargut.
8. Morten Aarflot: Trond Ove meiner det er enormt sjokkerande at Morten unngår nedrykksplassering. Men faktum er at Morten vert betre og betre, er snart berre gode senterfinter frå å urfordra medaljane. Set Stendal skikkeleg på plass.
9. Martin Hatlebrekke: Spelar hockey som søkjer etter nye triks. Skal delta på mange ligaer på rad frametter, og finner kanskje tilbake til dei gode plasseringane frå tidlegare.
10. Magnus Stendal: Spelar altfor rotete hockey når han ligger under, men kan snu det til trygg og effektiv hockey når han verkeleg vil. Likar ikkje supertorsdag, sidan han ikkje kan skrell-slå-ut nokon i sluttspel.
11. Andreas Zarman: Kjem etterkvart bra i gang med den rolege spelestilen sin, men må gå med fem kampar att mot spelarar han to 6 poeng mot i fyrste runde, og kunne klatra med fullspelt liga. Sjukt god på alle tenkjelege variantar av Bulldozar.
12. Endre Vestbo: Leverar ikkje som då han om til A i NM, noko som hovudsakleg skuldast berre eitt poeng i spelte kampar i andre runde. Kanskje masterskrivinga tyngjer?
13. Andrzej Suslowicz: Kompis av Morten som spelar for fyrste gong på 16 år, og nesten tek poeng mot Holmin i fyrste kamp. Må heim og retta matteprøver etter fyrste runde.